Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЛЕОНТЬЄВА Олена Іванівна
УДК 37.035+304.2
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.06 – теорія, методика і організація культурно – просвітньої
діяльності
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв. Міністерство культури і мистецтв України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Кірсанов Володимир Володимирович, Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри прикладної культурології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Звєрєва Ірина Дмитрівна, Християнський дитячий фонд, координатор програм.
кандидат педагогічних наук, професор
Загадарчук Галина Миколаївна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, кафедра теорії, історії і практики культури.
 
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 20.05.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса,36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв ( 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 16.04.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Н.В.Коваленко |
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження здоров’я населення є однією з найважливіших соціальних проблем, що потребує системного дослідження і вирішення на міждисциплінарному рівні. Завдання педагогіки - розробити педагогічні технології, спрямовані, з одного боку, на формування особистісних установок на здоровий спосіб життя, на усвідомлення людиною цінностей здоров’я, вироблення на цих засадах індивідуальної поведінки, а з іншого, – на створення сприятливого для цього соціально-культурного середовища.
В сучасній педагогічній науці всебічно досліджується дана проблематика. Аналіз наукових праць (О. Балакірєва, Л. Жаліло, Н.Комарова, О. Яременко, О. Вакуленко, Є. Загуляєв, Л. Іващенко, О. Жабокрицька, С. Кондратюк, В. Кузьменко, І.Муравова, А.Турчак, А.Сухарєва, С.Душаніна, Т. Кириченко та ін.) засвідчує, що проблема формування здорового способу життя є багатоаспектною і пов’язана з комплексом питань: гармонійного фізичного, психічного, культурного, духовного розвитку особистості; дотримання оптимальних для здоров’я режимів дня, навчання та відпочинку, харчування, особистої гігієни, рухової активності, загартування, долання шкідливих звичок.
Зокрема, питання про подолання шкідливих звичок набуло особливої актуальності на початку 90-х років у зв’язку з поширенням серед молоді таких негативних явищ, як тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія. Сьогодні ж сигарети та алкоголь широко рекламуються засобами масової інформації як ознаки комфортного і веселого дозвілля, дорослості, незалежності, „крутизни”. Протягом останніх 15 років різко зросла динаміка вживання підлітками психоактивних речовин, що призводить до негативних психічних, фізичних, соціальних наслідків. Здійснені дослідження також переконують, що підлітки, які вживають психоактивні речовини, негативно впливають на своїх однолітків, спричиняють психологічний дискомфорт в сім’ї, серед них зростає загальна кількість девіацій. У зв’язку з цим набуває актуальності необхідність розробки такої системи культурного просвітництва, що здатна, з одного боку, створити інформаційну противагу пропаганді психоактивних речовин, а з іншого, – сформувати особистісні установки на протистояння негативним впливам.
На думку багатьох вчених (Дж. Ботвін, Р. Белл, Р. Вилямс, В. Володін, Н.Гемези, Н. Іванець, Дж. Московитц, Г. Паттерсон, В. Пелипас, Т. Петрикова, Л.Романова, М. Роттер, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок