Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РЕГУЛЯТИВНОЇ ФУНКЦІЇ ЕМПАТІЇ ПЕДАГОГА У ПРОЦЕСІ КЕРУВАННЯ УЧІННЯМ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РЕГУЛЯТИВНОЇ ФУНКЦІЇ ЕМПАТІЇ ПЕДАГОГА У ПРОЦЕСІ КЕРУВАННЯ УЧІННЯМ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РЕГУЛЯТИВНОЇ ФУНКЦІЇ ЕМПАТІЇ ПЕДАГОГА У ПРОЦЕСІ КЕРУВАННЯ УЧІННЯМ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
АЛПАТОВА ОЛЕКСАНДРА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 159.922.5
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РЕГУЛЯТИВНОЇ ФУНКЦІЇ ЕМПАТІЇ ПЕДАГОГА У ПРОЦЕСІ КЕРУВАННЯ УЧІННЯМ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім.Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології навчання.
Науковий керівник: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України, директор.
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор Савчин Мирослав Васильович, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра психології, завідувач;
- кандидат психологічних наук, доцент Щербан Тетяна Дмитрівна, Мукачівський технологічний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра гуманітарних дисциплін, завідувач.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ психології трудової і професійної підготовки, м.Київ.
Захист відбудеться “ 22 “ травня 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ - 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий “20“ квітня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізваної вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена нагальною потребою гуманізації навчально-виховного процесу в сучасній школі, зокрема, в її початковій ланці. Психологічною передумовою задоволення вказаної потреби постає, як встановлено, характер і спосіб комунікативної організації педагогічного процесу. Характер спілкування вчителя з учнями значною мірою визначає розвиток особистості дитини, її соціалізацію в колективі, позначається на результатах учбової діяльності молодших школярів. Успішність педагогічного спілкування в ході навчально-виховної взаємодії впливає на ефективність процесу керування учінням молодших школярів.
Проблема спілкування до останнього часу виступала переважно предметом дослідження загальної та соціальної психології, проте орієнтація суспільства на формування особистості як суб’єкта діяльності, що відображена у стратегічних завданнях Державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІ століття), вимагає осмислення процесу спілкування у площині педагогічної та вікової психології, де категорія спілкування також відіграє ключову роль.
Ідея розвитку особистості шляхом спеціальної організації умов, спрямованих на актуалізацію її власної активності утверджувалась у вітчизняній психології в працях Г.С.Костюка, А.А.Люблинської, С.Д.Максименко, С.Л.Рубінштейна та ін. Показано, що досягнення ефективної міжперсональної взаємодії в процесі навчання та виховання унеможливлюється в разі нехтування власною активністю учня, що складає основний механізм її загального психічного розвитку.
Проблема педагогічного спілкування та роль емпатії у педагогічному процесі знайшла своє висвітлення у працях Б.Ф.Ломова, Т.Д.Щербан, Ф.М.Рахматуліна, А.Т.Курбанова, М.І.Лісіної, В.А.Семиченко, В.С.Заслуженюк, С.Б.Коваль, В.П.Москальця, Г.Д.Годовікової тощо.
Разом із цим, характер співвідношення між емпатійними здібностями педагога і успішністю керування ним процесом учіння є недостатньо дослідженим. Відкритою, зокрема, залишається проблема зв’язку між стилем педагогічного керівництва і особливостями розвитку в педагога певних структурних компонентів емпатії, а також впливу домінуючого способу керування на характер взаємодії в системі “учень-учень” і загальну успішність навчання учнів молодшого шкільного віку.
Актуальність та недостатня розробленість проблеми зумовили вибір теми дослідження: “Психологічний аналіз регулятивної функції емпатії педагога у процесі керування учінням молодших школярів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РЕГУЛЯТИВНОЇ ФУНКЦІЇ ЕМПАТІЇ ПЕДАГОГА У ПРОЦЕСІ КЕРУВАННЯ УЧІННЯМ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок