Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Імунобіологічний статус у свиней в неонатальний період та вплив на нього риботану, тималіну та левамізолу

Імунобіологічний статус у свиней в неонатальний період та вплив на нього риботану, тималіну та левамізолу

Назва:
Імунобіологічний статус у свиней в неонатальний період та вплив на нього риботану, тималіну та левамізолу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
САЛИГА НАТАЛІЯ ОМЕЛЯНІВНА
УДК 636.4:612.017:591.11
Імунобіологічний статус у свиней в неонатальний період та вплив на нього риботану, тималіну та левамізолу
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік УААН,
Снітинський Володимир Васильович,
Львівський аграрний університет, ректор
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Луцик Максим Дмитрович,
Інститут біології клітини НАНУ,
провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор
Маслянко Роман Петрович,
Львівська академія ветеринарної медицини
імені С.З. Гжицького, завідувач кафедри епізоотології
Провідна установа: Інститут фізіології імені академіка О.О. Богомольця
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 14.02.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, аудиторія № 333.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий 13.01. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук,
доцент Д. І. Санагурський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблемі підвищення життєздатності, резистентності та кращого збереження молодняка тварин сьогодні надається першочергове значення (Харитонова І.Г., 1992; Передерій В.Г., Земсков А.М., 1995; Wattrang E., 1998; Donovan G.I., Drith S.S., 2000; Лясота В.П., Нікітенко А.М., 2002;). важливою умовою підтримання фізіологічного стану тварин є ефективне функціонування імунної системи. Надзвичайно швидка зміна екологічної ситуації, шкідливий вплив техногенних, радіаційних, електромагнітних та інших факторів випереджає адаптаційні можливості організму. Такі стрес-фактори через нервову та ендокринну системи негативно впливають на клітинний і гуморальний імунітет, приводять до виникнення імунодефіцитних станів, гальмують формування специфічного імунітету. Оскільки імунній системі належить провідна роль у формуванні та збереженні адаптаційних механізмів гомеостазу, пізнання основних закономірностей формування імунних реакцій і захисних функцій у різні вікові періоди розвитку організму є актуальною проблемою.
У перші 2-3 тижні життя організм новонароджених тварин не в стані самостійно забезпечити адекватний імунологічний захист і навіть умовно патогенні збудники здатні викликати у них важку патологію (Фесенко И.Д., 1980; Butler J. et al., 2000). Вважають, що активне функціонування імунної системи в перші дні життя поросят гальмується колостральними антитілами в силу дії механізму зворотного зв'язку регуляції імунітету (Pabst R., Rothkotter H.J., 1999; Simmen F.A., Cera K.R., 2000). Часто самі колостральні антитіла не забезпечують повноцінного захисту новонароджених тварин через поширену імунологічну недостатність материнського організму (Willams P.P., 1993; Маслянко Р.П., 1999; Бакшеев А.Ф., Ефанова Н.В., 2001). Повноцінний синтез власних антитіл у поросят починається лише після 14-денного віку, однак, до 4-тижневого віку він проходить на низькому рівні (Карпуть І.М.,1981; Pescowitz M.D., 1998; Sun J., Hayward C., 1998). Тому, в умовах зниженої функціональної активності імунної системи у ранньому віці рекомендується застосовувати імуностимулюючі препарати для прискореного формування повноцінної імунної реактивності, яка забезпечує підвищену життєздатність організму (Квачев В.Г., 1991; Гущина З.В., Карпенко Л.Ю., 1992; Урбан В.П., Буянов А.А., 1992; Bolognesi D.P., Cooper M.D., 1995; Федоров Ю.Н., Верховский О.А., 1996; Хаитов Р.М., Пинегин Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Імунобіологічний статус у свиней в неонатальний період та вплив на нього риботану, тималіну та левамізолу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок