Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЕРЖАВИ

МОДЕЛЮВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЕРЖАВИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бирський Віталій Валерійович
УДК 519.866
МОДЕЛЮВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЕРЖАВИ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко - математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики і статистики Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” (м. Запоріжжя).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Порохня Василь Михайлович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, проректор-директор інституту післядипломної освіти “ЗІДМУ” (м. Запоріжжя)
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Черняк Олександр Іванович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри економічної кібернетики (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент Солодухін Станіслав Володимирович, Запорізька державна інженерна академія, доцент кафедри економічної кібернетики (м. Запоріжжя)
Провідна установа:
Львівський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Львів)
Захист дисертації відбудеться 11 жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 8 вересня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г. Беспалова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Приклади економічно розвинутих країн свідчать про те, що першочерговою задачею державного регулювання є забезпечення всіх сфер розвитку життя суспільства. У довгостроковій перспективі вона може бути вирішена тільки за умов економічного зростання та соціально-спрямованої державної політики.
Найбільш впливовим чинником економічного зростання держави є людський капітал: за статистичними даними збільшення його обсягу на 1% призводить до зростання продуктивності праці на 0,8-0,9%, що в 2-2,5 рази перевищує відповідний ефект від інвестицій в основний капітал. Ефективність використання наявного людського капіталу за різними етапами розвитку виробництва може бути оцінена за показником інтелектуального капіталу, який віддзеркалює систему стійких конкурентних переваг економіки, що в значній мірі залежать від організаційного та споживчого капіталу і реалізуються у вигляді приросту доданої вартості. В свою чергу, її приріст та галузева структура визначають темпи економічного зростання держави в цілому, а ступінь досягнення заданої стратегії економічного росту з використанням наявного людського капіталу вимірюється показником людського потенціалу.
Становлення та розвиток ринкових відносин в Україні зумовили формування нових принципів державного управління, що знайшли відображення у працях відомих вітчизняних вчених: В.В. Вітлінського, В.М. Вовка, В.І. Голікова, М.Г. Гузя, В.К. Галіцина, В.А. Забродського, В.Я. Заруби, Т.С. Клебанової, К.Ф. Ковальчука, Ю.Г. Лисенка, В.Л. Євенка, В.Ф. Ситника, М.Ф. Тимчука, В.М. Порохні, О.І. Пушкаря, О.І. Черняка та інших.
Емпіричним дослідженням факторів формування людського капіталу займалися М. Баррос, Дж. Мінцер, М. Раттер, А. Соренсон, П. Тобмен, Фізерман, Хаузер, А. Хелсі, Нобелевські лауреати Т. Шульц (1979 р.) та Г. Беккер (1992 р.). Проблемам дослідження сутності інтелектуального капіталу присвячено роботи Е. Брукінга, Мінса, Д. Шнайдера, Р. Річарда, Р. Нельсона, Д. Тобіна, Дж. Вінтера, Л. Едвінсона, М. Мелоуна, Д. Моррісона, К. Тейлора та інших. Але, незважаючи на велику кількість та всебічність досліджень, розвиток держави та суспільних відносин приводять до появи нових проблем в регулюванні людського капіталу, розв’язання яких є завжди актуальним.
Відсутність цілісної концепції державної політики щодо регулювання людського потенціалу держави та управління факторами, що визначають його, є суттєвою причиною низької продуктивності праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок