Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУДОВА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЦІЙНОЇ ТЕМПЕРАТУРНОЇ ШКАЛИ

ПОБУДОВА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЦІЙНОЇ ТЕМПЕРАТУРНОЇ ШКАЛИ

Назва:
ПОБУДОВА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЦІЙНОЇ ТЕМПЕРАТУРНОЇ ШКАЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВ
ЧОЇ ПОЛІТИКИ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕТРОЛОГІЇ
Сергієнко Римма Петрівна
УДК 536.521
ПОБУДОВА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЦІЙНОЇ ТЕМПЕРАТУРНОЇ ШКАЛИ
05.11.15 – метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному науково-дослідному інституті метрології Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики
Науковий керівник – Доктор технічних наук, професор
Назаренко Леонід Андрійович,
начальник науково-дослідного відділу температурних та теплофізичних вимірювань Харківського державного науково-дослідного інституту метрології
Офіційні опоненти – Доктор технічних наук, професор
Симбірський Дмитро Федорович,
професор кафедри конструкції авіаційних двигунів Національного аерокосмічного університету „ХАІ”
Доктор технічних наук, професор
Павловський Валерій Гаврилович,
завідувач кафедрою теплотехніки Національного технічного університету „ХПІ”
Провідна установа - Національний університет „Львівська політехніка”, кафедра інформаційно-вимірювальної техніки
Захист дисертації відбудеться 04.07.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.827.01 у Харківському державному науково-дослідному інституті метрології за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного науково-дослідного інституту метрології за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
Автореферат розіслано 02.06.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доц., к. т. н. Дем`янков І.Ф
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вимірювання температури речовин за випроміненням широко використовується у сучасній науці, техніці, промисловості. Якість продукції таких галузей народного господарства України як металургія, нафтова та газова промисловість, енергетика, будівництво, машино- та приладобудування, хімічна та харчова промисловість, транспорт, сільське господарство нерозривно пов’язана з необхідністю температурного контролю технологічних теплотехнічних процесів, у яких використовуються матеріали, інструменти, деталі технічного устаткування, нагріті до високих температур.
Незаперечною перевагою безконтактної термометрії (оптичної пірометрії) є й те, що вона дає можливість виконувати безперервні та швидкі вимірювання, а також вимірювання температури у важкодоступних місцях розташування важливих технологічних вузлів промислового устаткування або у небезпечних для людини техногенних ситуаціях.
Безконтактний моніторинг теплового стану об’єктів грає також надзвичайно важливу роль у забезпеченні техніки безпеки праці та у медицині.
У наш час безконтактні (пірометричні) методи вимірювання температур знаходять застосування при вирішенні актуальних задач прецизійних технологій і наукового експерименту, в тому числі й в області космічних досліджень.
Сучасний стан оптичної пірометрії характеризується підвищенням точності вимірювань, розширенням спектральних зон реєстрації та діапазону вимірюваних температур.
Значний прогрес у розвитку пірометрії спостерігається в останні двадцять років, що пов’язано з підвищенням чутливості та лінійності приймачів випромінення, удосконаленням методів безконтактної пірометрії. Це призвело до того, що радіаційна термометрія як первинна по суті стала конкурентноздатною порівняно з раніше безальтернативною газовою термометрією при уточненні Міжнародної температурної шкали. Так, зокрема, при підготовці нової редакції Міжнародної температурної шкали (МТШ-90) вперше як реперні значення були прийняті результати пірометричних досліджень за температур нижче 100 0С. Куінн Т. і Мартін Д. провели вимірювання термодинамічної температури прямим вимірюванням відношення повних потоків теплового випромінення від чорних тіл, одне з яких перебувало при температурі потрійної точки води 273,16 К, а друге – при невідомій температурі Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОБУДОВА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЦІЙНОЇ ТЕМПЕРАТУРНОЇ ШКАЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок