Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексне геометричне моделювання спряжених нелінійчатих поверхонь без інтерференції на базі сучасної комп’ютерної технології

Комплексне геометричне моделювання спряжених нелінійчатих поверхонь без інтерференції на базі сучасної комп’ютерної технології

Назва:
Комплексне геометричне моделювання спряжених нелінійчатих поверхонь без інтерференції на базі сучасної комп’ютерної технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство аграрної політики України
таврійська державна агротехнічна академія
Павлишко андрій володимирович
УДК 515.2:681.31
Комплексне геометричне моделювання
спряжених нелінійчатих поверхонь
без інтерференції на базі сучасної
комп’ютерної технології
Спеціальність 05.01.01 —
Прикладна геометрія, інженерна графіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Мелітополь – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: — академік АН ВШ, доктор технічних наук, професор Підкоритов Анатолій Миколайович,
завідувач кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки, Одеський національний політехнічний університет, м. Одеса.
Офіційні опоненти:
Куценко Леонід Миколайович — доктор технічних наук, професор кафедри пожежної техніки, Харківська академія пожежної безпеки МВС України, м. Харків;
Пастернак Дмитро Миколайович — кандидат технічних наук, доцент кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки, Донецький національний технічний університет, м. Донецьк.
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПI” кафедра нарисної геометрії та графіки, м. Київ.
Захист відбудеться “16” червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 18.819.02 у Таврійській державній агротехнічній академії за адресою:
72312 Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б. Хмельницького, 18
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврійської державної агротехнічної академії за адресою:
72312 Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б. Хмельницького, 18
Автореферат розісланий “12” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
Кандидат технічних наук, доцент _________________ В.М. Малкіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка комплексного способу виключення інтерференції спряжених криволінійних поверхонь направлена на вдосконалення і підвищення якості виробів машинобудування на стадії проектування і прискорення впровадження їх у виробництво шляхом використання сучасних математичних методів, застосування сучасних комп’ютерних технологій і комплексної автоматизації, є однією з найважливіших проблем, пов’язаних з прискоренням науково-технічного прогресу.
Великий внесок в конструювання поверхонь різними методами внесли радянські вчені, професори: Г. С. Iванов, І. І. Котов, Л. М. Куценко, В. є. Михайленко, В. М. Найдиш, А. В. Павлов, А. М. Підкоритов, О. Л. Підгорний, М. М. Рижов, К. О. Сазонов, і. А. Скидан, А. М. Тевлін, С. А. Фролов, П. В. Філіпов, В. І. Якунін та їхні учні.
Перші кроки в галузі теорії спряжених поверхонь стосовно плоских зачеплень з паралельними осями були зроблені великими вченими математиками і механіками епохи початку розквіту математичних наук. Особлива роль в розробці аналітичної теорії плоских зачеплень належить Л. Ейлеру (1707-1783). Більш загальні питання теорії утворення поверхонь рухом лінії або іншої поверхні уперше були поставлені і вирішені в роботах Г. Монжа, опублікованих в період з 1775 по 1795 р.
Роботи Л. Эйлера і Г. Монжа були продовжені у Франції геометром Т. Олів’є і видатним російським вченим Х. І. Гохманом, що створив загальну теорію просторових зачеплень для передачі обертання між осями, що перехрещуються.
Аналітичні дослідження спряжених поверхонь з точковим контактом дозволили А.М. Підкоритову створити метод і алгоритм формування спряжених криволінійних поверхонь сімейством обвідних аксоїдів.
При профілюванні спряжених гвинтових лінійчатих поверхонь у роботах вітчизняних і зарубіжних вчених успішно використовується кінематичний гвинт стосовно задач проектування і обробки гвинтових лінійчатих поверхонь, що застосовуються в різних просторових механізмах і інструментальній промисловості.
Кінематичний гвинт для утворення спряжених лінійчатих поверхонь досить добре зарекомендував себе на практиці і тому його доцільно застосовувати для дослідження нелінійчатих поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Комплексне геометричне моделювання спряжених нелінійчатих поверхонь без інтерференції на базі сучасної комп’ютерної технології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок