Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВТРАТИ УКРАЇНОЮ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

ВТРАТИ УКРАЇНОЮ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Назва:
ВТРАТИ УКРАЇНОЮ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Дацків Ігор Богданович
УДК 947.085.6
ВТРАТИ УКРАЇНОЮ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ
ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Спеціальність: 07.00.01 — Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Лановик Богдан Дмитрович,
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри українознавства, заслужений працівник народної освіти України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри історії України
Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
Луцький Олександр Іванович,
Інститут українознавства
імені Івана Крип'якевича НАН України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії культури українського
народу (м. Київ)
Захист відбудеться 24.10.2001 року о “13” годині на засіданні вченої ради Д .051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. , ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 22.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карпо В.Л.
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нині, коли висвітлюється багато "білих плям" в історії, насамперед ХХ століття, період Другої світової війни і, передусім окупації українських земель, залишається схематичним і заповненим ідеологічними штампами. Сьогодні ми намагаємося осмислити масштаби культурної катастрофи, яку спричинила Друга світова війна. Втрати історико-культурних цінностей — один із найтрагічніших наслідків цієї страшенної сторінки в історії людства.
Одна з найскладніших — проблема пошуку об'єктивної достовірної інформації про долю українських культурних цінностей під час війни. Вже перші підступи до неї виявили, що за тоталітарного режиму замість грунтовного дослідження всіх аспектів проблеми міцно вкорінилася практика декларативно-пропагандистської експлуатації освячених політичним керівництвом колишнього СРСР ідеологічних штампів. Парадоксально, але факт, що жодна з кампаній по обліку збитків, завданих архівам, музеям, бібліотекам колишнього Радянського Союзу під час війни, в тому числі і відповідним закладам України, які розпочиналися у воєнні роки і в повоєнний період, так і не була доведена до логічного закінчення. Зібрані матеріали в кращому випадку ставали надбанням архівних сховищ. Як наслідок, переважна більшість установ культури, які постраждали у війні, досі не мають реєстрів втрачених цінностей.
Висвітлення методів і засад культурної політики на окупованих землях ще й нині залишається малорозробленою проблемою. У радянській історіографії панував спрощений підхід до цього питання, часто усі події набували негативного характеру, усі руйнування та знищення були приписані окупантам, хоча радянські органи влади у багатьох випадках самі виступали руйнівником національної культури.
Вважаємо, що для висвітлення культурної політики треба врахувати усі концепції щодо її проведення в окупованій Україні, котрі існували в той час у нацистських верхах, окреслити загальні масштаби трагедії втрати архівних, музейних і бібліотечних скарбів, а також маршрути їх переміщення та місце їх подальшого зберігання. Слід відновити історичну справедливість, привернути увагу спеціалістів та світової громадськості щодо добровільного повернення історико-культурних надбань України, яка втратила їх внаслідок війни.
Вивчення й узагальнення втрати історико-культурних цінностей України важливе й тому, що розбудова держави, завдання духовного відродження України, визначення перспектив в усіх галузях національної культури, дальший розвиток демократизму, національної свідомості вимагають цілеспрямованої праці у сфері розшуку та повернення культурних цінностей для передачі їх законним господарям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВТРАТИ УКРАЇНОЮ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок