Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на прикладі Тернопільської області)

ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на прикладі Тернопільської області)

Назва:
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на прикладі Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БРЕЧКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 35.073.52
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
(на прикладі Тернопільської області)
Спеціальність: 08.02.03.
Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі макроекономіки та державного управління Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
САВЧЕНКО Анатолій Григорович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри макроекономіки та державного
управління.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Шаблиста Любов Миколаївна,
провідний науковий співробітник відділу фінансового та монетарного регулювання Об’єднаного інституту економіки НАН України
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Бабич Людмила Миколаївна
доцент кафедри фінансів та банківської справи Національної академії управління
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України (м.Львів), відділ регіональної соціально-економічної політики та територіального управління.
Захист відбудеться “ 5 ” квітня 2004 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, аудиторія 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розісланий “ 5 ” березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.Е. ФУКС
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження випливає із необхідності: формування сучасної моделі фінансового механізму державного регулювання економіки регіону, адаптованої до світових стандартів з урахуванням вітчизняної специфіки; розробки нових наукових підходів до вдосконалення організаційного та функціонального механізмів управління формуванням та використанням фінансових ресурсів адміністративно-територіальних утворень; подолання негативних тенденцій та кризових явищ в управлінні регіональним розвитком, і посилення ефективності фінансових важелів державного регулювання соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних утворень.
Поглиблення євроінтеграційних процесів в Україні на фоні здійснення економічних реформ, відповідно до Концепції державної регіональної політики, Угоди про партнерство та співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами, зумовлює необхідність трансформації соціально-економічних систем та явищ, особливо їх фінансової складової на усіх управлінських рівнях, що, в свою чергу, має сприяти формуванню сучасної моделі фінансового механізму державного регулювання економікою. Строкатість та безсистемність застосування фінансових інструментів державного впливу на економіку найбільш повно проявило себе на регіональному рівні, що в результаті призводить до незворотності негативних тенденцій та кризових явищ в управлінні регіональним розвитком.
Питанням фінансового регулювання економічним розвитком регіону займались ряд вітчизняних та зарубіжних науковців, ідеї яких знайшли своє відображення в їх наукових працях. Значний внесок у формування вітчизняної наукової моделі регіональної фінансової політики внесли провідні вчені-економісти: Л.Бабич, Й.Бескид, В.Бєсєдін, О.Василик, В.Геєць, І.Горський, М.Долішній, А.Єпіфанов, О.Заруба, С.Каламбет, В.Кравченко, А.Коломієць, І.Лукінов, І.Луніна, А.Мельник, В.Опарин, К.Павлюк, Б.Панасюк, Д.Полозенко, В.Поповкін, І.Сало, В.Федосов, М.Чумаченко, Л.Шаблиста, С.Юрій та інші, а також російські вчені Л.Дробозіна, В.Лексин, Г.Поляк, В.Родіонова, Д.Черник, А.Швецов. Разом з тим, в економічній літературі недостатньо досліджені можливості трансформації фінансового механізму державної регіональної політики відповідно до нових умов розвитку фінансової системи України, визначених Бюджетним кодексом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на прикладі Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок