Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нейромережеві моделі вибору методів оцінювання параметрів регресійних залежностей в інформаційних управляючих системах

Нейромережеві моделі вибору методів оцінювання параметрів регресійних залежностей в інформаційних управляючих системах

Назва:
Нейромережеві моделі вибору методів оцінювання параметрів регресійних залежностей в інформаційних управляючих системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Рєпка Вікторія Борисівна
УДК 681.5.01:519.7:007.52
Нейромережеві моделі вибору методів оцінювання параметрів регресійних залежностей в інформаційних управляючих системах
05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент Лєсна Наталя Совєтівна,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Самойленко Микола Іванович, Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри систем автоматизованого проектування;
- кандидат технічних наук, доцент Губка Сергій Олексійович, Державний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”, доцент кафедри інформаційних систем.
Провідна установа
Національний технічний університет України „КПІ”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 29 ” квітня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: пр. Леніна, 14, м. Харків, 61166; факс. (0572) 40-91-13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, за адресою, пр. Леніна, 14, м. Харків, 61166.
Автореферат розісланий 27.03.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саєнко В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динамічний розвиток нових інформаційних технологій у напрямку створення інтелектуальних засобів обробки інформації, таких як нейромережеві методи, генетичні алгоритми тощо, обумовлює їх активне впровадження на всіх стадіях розробки та удосконалення математичного забезпечення (МЗ) інформаційно-управляючих систем (ІУС) під час розв’язання широкого спектру функціональних задач: прогнозування, управління ресурсами, запасами, контролем якості продукції та ін., що дозволяє істотно підвищити надійність прийняття рішень щодо побудови математичних моделей об’єктів.
Ефективність МЗ ІУС безпосередньо пов’язана зі збільшенням точності математичних моделей, що використовуються для розв’язання відповідної функціональної задачі і в свою чергу достатньою мірою визначається підходом до вибору метода побудови цих моделей. Значний внесок у розв’язання проблеми удосконалення методів вибору МЗ ІУС зроблено такими відомими вченими як Р.А. Алієв, В.М. Левикін, Б.Я. Совєтов та ін.
Визначальним фактором вибору методу побудови моделі є характер зміни в часі вхідних змінних досліджуваного об’єкту. У випадку нестаціонарності вхідних змінних використовують механізм виділення періодів їх квазістаціонарності, але одержувані при цьому вибірки, як правило, мають недостатній обсяг для одержання надійних оцінок. Крім того, на малих ділянках квазістаціонарності сильніше виявляються ефекти мультиколінеарності і „забруднення”, що істотно ускладнює вибір сукупності методів побудови моделей і водночас порушує питання щодо виявлення ідентичності регресійних моделей, одержаних на різних ділянках. Таким чином, задача зводиться до побудови моделей стаціонарних об’єктів, ускладнених високою корельованістю вхідних параметрів, наявністю „забруднення”, викидів у вхідних даних і малих обсягів вибірок. Для оцінювання параметрів моделей таких об’єктів необхідно застосовувати класи методів зміщеного та робасного оцінювання, які мають широкий спектр як базових методів, так і їх модифікацій. Традиційні підходи до вибору ефективного методу робасного або зміщеного оцінювання базуються на використанні середньоквадратичного критерію оцінки точності моделі та встановленні математичних залежностей між частковими або узагальненими критеріями ефективності та обмеженими наборами статистичних характеристик вхідної інформації, що висвітлено у роботах таких відомих вчених як Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Нейромережеві моделі вибору методів оцінювання параметрів регресійних залежностей в інформаційних управляючих системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок