Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПРАВОВИХОВНОЇ РОБОТИ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ

ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПРАВОВИХОВНОЇ РОБОТИ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПРАВОВИХОВНОЇ РОБОТИ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Запорожан Іван Григорович
УДК 371.04.340
ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПРАВОВИХОВНОЇ РОБОТИ
З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Фіцула Михайло Миколайович, Тернопільський
державний педагогічний університет імені
Володимира Гнатюка, професор кафедри
педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Козубовська Ірина Василівна, Ужгородський
національний університет, професор кафедри
педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Корнієнко Софія Марківна, Тернопільський
державний педагогічний університет імені
Володимира Гнатюка, доцент кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського, кафедра педагогіки і
методики початкового навчання, м. Вінниця.
Захист відбудеться “ 23 ” травня 2002 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.58.053.01 у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою:
46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою:
46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса,2.
Автореферат розіслано “ 23” квітня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Державна національна програма “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) се-ред пріоритетних напрямів вдосконалення виховання передбачає формування в учнів глибокого усвідомлення взаємозв’язку між ідеями свободи, пра-вами людини та її громадянською відповідальністю. Як один із найважливіших компонен-тів основної мети національного виховання цей програмний доку-мент передбачає й формування правової культури у молодого покоління.
Потреба у посиленні правового виховання учнівської молоді зумовлена такими факторами: 1) розбудова правової держави вимагає інтенсивного творення її правової бази, прийняття нових законів, потребує своєчасного інформування школярів про введення того чи іншого правового акту; 2) останнім часом сфера правового регулювання поширилась на підлітків з одинадцятирічного віку (створено службу у справах не-повнолітніх, кримінальну міліцію у справах неповнолітніх, спеціальні суди для неповнолітніх), що вимагає відповідної правової компетенції неповнолітніх ще до досягнення цього віку; 3) на фоні девальвації моральних та загальнолюдських цінностей, зниження життєвого рівня населення стрімко відроджуються кримінальні “традиції та звичаї”, які активно проникають у молодіжне середовище, омолоджується дитяча злочинність; 4) в країні поширений правовий нігілізм, який потрібно долати шляхом інтенсивної правовиховної роботи серед усіх верств населення, у тому числі й серед учнівської молоді.
У педагогічній науці проблема правового виховання школярів стала актуальною у вісімдесятих роках, коли в школах було запроваджено вивчення навчального предмета “Основи Радянської держави і права”. У нашій роботі ми враховували результати наукових досліджень учених-педагогів І.Козубовської, А.Нікітіна, В.Обухова, В.Оржеховської, Л.Твердохліб, М.Фіцули та вчених-правників Т.Барило, В.Бермана, Г.Давидова, Г.Миньковського, В.Оксамитного, М.Подберезького, Н.Ткачової, Я.Шевченко. У наукових працях названих авторів достатньою мірою розкрито зміст та методику правового виховання учнів середніх та старших класів загальноосвітньої школи. Окремі питання правового виховання молодших школярів висвітлені І.Козубовською, В.Оржеховською, М.Фіцулою. Однак названі автори не розглядають проблему правового виховання молодших школярів як систему діяльності початкової школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ПРАВОВИХОВНОЇ РОБОТИ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок