Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧЕРНИЧКО СТАНІСЛАВ ФЕДОРОВИЧ
УДК 338.246.2:336.74
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії Укоопспілки.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економічної теорії | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Павлишенко Михайло Миколайович
Львівська комерційна академія
професор кафедри економіки підприємств | кандидат економічних наук, доцент
Слава Світлана Степанівна
Ужгородський національний університет
доцент кафедри економіки, менеджменту та маркетингу | Провідна установа: | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ макроекономічного прогнозування,
м. Київ |
Захист відбудеться 26 вересня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Ужгородському національному університеті, за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, аудиторія 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий 12 липня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент |
Чубарь О.Г. |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє сторіччя відзначено двома визначними економічними експериментами. Перший - соціалістичний - у своїй екстремальній формі розпочався у Росії в 1917 р. Другий експеримент - це перехід від соціалістичної до ринкової економіки. Для більшості постсоціалістичних країн на перший план виходить проблема досягнення макроекономічної стабільності та уповільнення інфляційних процесів.
Відомі економісти завжди виявляли глибокий інтерес до виявлення причин та розробки механізмів впливу на темпи інфляції в практичній економічній політиці. Висвітлення цього питання є в працях С.Л. Брю, А. Лаффера, К.Р. Макконелла, А. Маршала, Р. Менделя, А. Пігу, П. Робертса, М.І. Туган-Барановського, А. Філіпса, І. Фішера, М. Фрідмена, Л. Харриса, Дж. Р. Хікса. Вагомий внесок у дослідження сутності державного регулювання економіки та антиінфляційної його форми зроблено Дж. М. Кейнсом.
В сучасній економічній теорії існує декілька поглядів на сутність та основні чинники розвитку інфляційних процесів. Переважну більшість серед них займають погляди на це явище як на грошовий феномен, пов’язаний з причинами монетарного характеру. Окремі економісти вважають, що жорстке грошово-кредитне регулювання дозволяє вирішити цю проблему перехідного періоду (Гальчинський А., Литвицький В., Рябошлик О.). Саме тому серед інструментів державного антиінфляційного впливу виділяються заходи монетарного характеру, пов’язані з обмеженням приросту грошової маси.
В той же час, практичний досвід розвитку постсоціалістичних країн безперечно доводить, що причиною інфляції є не стільки ситуація на грошовому ринку, скільки комплекс причин, пов’язаних з глибокими економічними реформами практично в усіх аспектах економічного, соціального та інституціонального розвитку. Тому закономірним є багаточинниковий підхід до визначення сутності сучасної інфляції та розробка адекватного механізму антиінфляційного державного регулювання, складовими якого можна вважати не лише заходи грошово-кредитного, а й бюджетно-податкового, валютного, соціального, інституціонального, структурного та зовнішньоторговельного характеру. Наукові дослідження доводять, що саме взаємоузгодженість та комплексність перелічених форм державного регулювання економіки забезпечить вирішення проблеми інфляції та стабільність темпів економічного зростання в цих країнах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок