Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІШАНІ ЗАРАЗНІ ХВОРОБИ РОЗПЛОДУ МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ (епізоотологія, диференційна діагностика, комплексна система заходів боротьби та профілактики)

ЗМІШАНІ ЗАРАЗНІ ХВОРОБИ РОЗПЛОДУ МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ (епізоотологія, диференційна діагностика, комплексна система заходів боротьби та профілактики)

Назва:
ЗМІШАНІ ЗАРАЗНІ ХВОРОБИ РОЗПЛОДУ МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ (епізоотологія, диференційна діагностика, комплексна система заходів боротьби та профілактики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,56 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
РУДЕНКО ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 619:638.15
ЗМІШАНІ ЗАРАЗНІ ХВОРОБИ РОЗПЛОДУ
МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ
(епізоотологія, диференційна діагностика, комплексна система заходів боротьби та профілактики)
16.00.08 – епізоотологія та інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора ветеринарних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Науковий консультант доктор біологічних наук, професор
Гробов Олег Федорович,
Всеросійський інститут експериментальної
ветеринарії Російської академії
сільськогосподарських наук, завідувач відділу охорони корисної ентомофауни
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент АП РФ Микитюк Володимир Васильович, Бєлгородська державна сільськогосподарська академія Міністерства сільського господарства та продовольства РФ, завідувач кафедри паразитології, епізоотології та ветсанекспертизи;
доктор ветеринарних наук, професор, академік РАСГН Смірнов Анатолій Михайлович, Всеросійський науково-дослідний інститут ветеринарної санітарії, гігієни і екології, директор;
доктор ветеринарних наук, професор, член-кореспондент УААН Мандигра Микола Станіславович, Інститут епізоотології УААН, директор.
Провідна установа Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “ 3 “ березня 2004 р. о 10 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “30” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук А.Ф. Бабкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У більшості країнах світу інфекційні хвороби бджіл є важливою проблемою для бджільництва, тому що призводять до ослаблення і зменшення чисельності бджолиних сімей, негативного впливу на навколишнє середовище, зниження врожайності ентомофільних сільськогосподарських культур і загальної продуктивності галузі в цілому.
Згідно з даними статистичної звітності і наукових публікацій, американський і європейський гнильці, аскосфероз реєструються на пасіках майже в усьому світі: у Західній і Східній Європі, Північній і Центральній Америці, Канаді, Австралії і Новій Зеландії, Африці, у державах СНД (Halasa M., 1989; Matheson A., 1993, 1996; Hansen H., Brodsgaard C., 2001).
Зміна епізоотичної ситуації в бджільництві пов'язана з повсюдним поширенням вароозної інвазії, яка викликає неухильний ріст захворюваності розплоду бджіл інфекційними хворобами, тому вплив цієї інвазії на інтенсивність прояву епізоотичного процесу вимагає постійних моніторингових досліджень.
Серед актуальних завдань ветеринарного забезпечення галузі бджільництва при удосконаленні системи протиепізоотичних заходів важливого значення набула диференційна діагностика інфекційних хвороб розплоду при змішаних формах їхнього прояву. Складності в постановці правильного діагнозу при змішаних формах перебігу інфекційних хвороб призводять до неадекватного і несвоєчасного проведення лікувально-профілактичних заходів, і як наслідок, до ослаблення і загибелі бджіл. У зв'язку з цим великого значення набуває розробка системи епізоотологічного моніторингу, спрямованої на облік і оцінку змін епізоотичного стану пасік, виявлення джерел і резервуарів збудників, рушійних сил епізоотичного процесу і форм прояву захворювання, організацію системи ефективних профілактичних, лікувальних і ветеринарно-санітарних заходів на пасіках.
У період економічних перетворень в аграрно-промисловому комплексі відбулося розукрупнення бджільницьких господарств і пасік, змінилася система ведення галузі і форма власності, усе це створило якісно нові умови екології бджолосімей і сприяло еволюції епізоотичного процесу при інфекційних хворобах – розвитку змішаних інфекцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ЗМІШАНІ ЗАРАЗНІ ХВОРОБИ РОЗПЛОДУ МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ (епізоотологія, диференційна діагностика, комплексна система заходів боротьби та профілактики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок