Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, ВИВЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ТА БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛКІЛАМІДІВ 1-R-4-ГІДРОКСИ-2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

СИНТЕЗ, ВИВЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ТА БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛКІЛАМІДІВ 1-R-4-ГІДРОКСИ-2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
СИНТЕЗ, ВИВЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ТА БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛКІЛАМІДІВ 1-R-4-ГІДРОКСИ-2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ФАРМАЦЕВТИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ЛІХАНОВА Наталія Вікторівна
УДК 542.91:547.831.9:542.951.1
СИНТЕЗ, ВИВЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ТА БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛКІЛАМІДІВ
1-R-4-ГІДРОКСИ-2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ
15.00.02 — фармацевтична хімія і фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної хімії Національної фармацевтичної академії України, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: кандидат фармацевтичних наук, доцент
ТАРАН Світлана Григорівна
Національна фармацевтична академія України, доцент кафедри фармацевтичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ Валерій Васильович
Національна фармацевтична академія України, завідувач кафедрою аналітичної хімії
доктор фармацевтичних наук, професор
МАЗУР Іван Антонович
Запорізький медичний університет, завідувач кафедрою фармацевтичної хімії
Провідна установа: Державний науковий центр лікарських
засобів (м. Харків), Міністерство охорони здоров’я України, лабораторія аналітичної хімії
Захист відбудеться “ 1 ” грудня 2000 року о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національній фармацевтичній академії України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної фармацевтичної академії України (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “30” жовтня 2000 р.
Вчений секретар ГРИЦЕНКО І.С.
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом загрозливих для здоров’я населення України розмірів досягло поширення таких хвороб, як туберкульоз, патології щитовидної залози, серцево-судинні захворювання та деякі інші. Такий стан вимагає концентрації зусиль дослідників у напрямку створення вітчизняних оригінальних високоефективних лікарських препаратів, які б могли скласти конкуренцію дорогим імпортним препаратам, котрі до того ж часто мають негативні побічні дії.
Великі потенційні можливості в цьому плані мають похідні хіноліну, серед яких багато відомих на міжнародному фармацевтичному ринку лікарських препаратів (офлоксацин, норфлоксацин, нітроксолін, трихомонацид та інш.).
В результаті досліджень, проведених на кафедрі фармацевтичної хімії Національної фармацевтичної академії України в ряду 3-заміщених 4-гідрокси-2-оксохінолінів, вдалося одержати ефективні сполуки місцевоанестезуючої, проти-запальної, протимікробної, гепатопротекторної дії. Закінчуються доклінічні до-слідження потенційного антитиреоїдного препарату “Тетракон”. Особливої уваги заслуговують аміди 4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонової кислоти, один з яких “Хіноксикаїн” з успіхом проходить клінічні випробування в якості місцевоанестезуючого засобу.
З огляду на це, пошук нових високоефективних та малотоксичних хімічних речовин серед амідів 4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонових кислот, всебічне вивчення їх властивостей є актуальним завданням, перспективність якого підкріплюється ще й наявністю необхідної сировинної бази.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Національної фармацевтичної академії України з проблеми МОЗ України (номер державної реєстрації 01.98.0007011).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є одержання нових сполук у ряді алкіламідів 1-R-4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонових кислот з направле-ною біологічною активністю, а також визначення найбільш перспективних з них для подальшого впровадження в медичну практику як потен-ційні лікарські засоби.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені такі задачі:
1.
Здійснити синтез алкіламідів 1-R-4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонових кислот.
2.
Одержати 2-гідроксиетиламіди 1-R-4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонових кислот та розробити оптимальні умови перетворення їх у відповідні 2-га-лоїдпохідні.
3.
Синтезувати оптично чисті 1-фенілетиламіди 1-R-4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонових кислот S-конфігурації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ, ВИВЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ТА БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛКІЛАМІДІВ 1-R-4-ГІДРОКСИ-2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок