Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ В УМОВАХ СЕЛА

ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ В УМОВАХ СЕЛА

Назва:
ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ В УМОВАХ СЕЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОТУЖНІЙ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 373.2.016:796
ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО
ВІКУ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЗАНЯТЬ
ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ В УМОВАХ СЕЛА
13.00.08 – дошкільна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному вищому навчальному закладі “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дубогай Олександра Дмитрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри фізичного виховання і здоров’я.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний
член Академії педагогічних наук України
Богуш Алла Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського, завідувач
кафедри теорії і методики дошкільної освіти;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії фізичного розвитку.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра дошкільної і початкової освіти, Міністерство
освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “ 23 ” січня 2007 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 22 ” грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний розвиток педагогічної науки в Україні характеризується пошуком та вдосконаленням шляхів формування особистості підростаючого громадянина. У Законі України “Про освіту”, Державній національній програмі “Діти України” зазначається, що сьогодні особливого значення набуває єдність виховних впливів на дитину протягом усього періоду становлення особистості, починаючи з раннього дитинства. З огляду на це актуальним є питання вдосконалення фізичного виховання дітей, забезпечення їхнього повноцінного розвитку, готовності до навчання в школі.
Фізична культура посідає одне з провідних місць у вихованні гармонійно розвинутої особистості. Навчання, виховання й розвиток підростаючого покоління в нашій країні є одним із найважливіших державних завдань, що відзначено в Законі України “Про фізичну культуру і спорт” (1993), Цільовій комплексній програмі “Фізичне виховання – здоров’я нації” (1998), Концепції фізичного виховання в системі освіти України (1997) та ін.
На думку багатьох учених (Є.Приступи, Г.Воробей, Е.Вільчковського, М.Стельмаховича та ін.), фізичне виховання як невід’ємна частина виховання дітей є повноцінним, коли воно ґрунтується на засадах народної фізичної культури. Актуальною проблемою, особливо в сільській місцевості, є пошук і наукове обґрунтування таких засобів фізичного виховання, які б відповідали українському менталітету та сучасним педагогічним положенням. Тому в цих умовах підвищується роль сім’ї, родини, найближчого оточення, де дитина отримує основи духовного і фізичного розвитку.
Встановлено, що основними причинами різних відхилень у фізичному розвитку й стані здоров’я дітей є недостатня рухова активність (В.Мурза, О.Сухарєв, Л.Волков, Н.Карпушко, С.Поспєлова, Р.Поташнюк, В.Язловецький), непідготовленість дітей до самостійного піклування про своє фізичне вдосконалення (О.Дубогай, М.Козленко, О.Козленко), недостатня увага вихователів і родини до проблеми виховання в дошкільників позитивного ставлення до збереження й зміцнення свого здоров’я (М.Данилевич, В.Лесик, А.Мерлян, І.Петренко, А.Цьось).
Такий стан проблеми вимагає пошуку досконаліших форм і засобів зміцнення здоров’я дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ПОЗИТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ В УМОВАХ СЕЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок