Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІДІОПАТИЧНИХ КАРДІОМІОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ЇХ ВИХОДИ  

КЛІНІКО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІДІОПАТИЧНИХ КАРДІОМІОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ЇХ ВИХОДИ  

Назва:
КЛІНІКО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІДІОПАТИЧНИХ КАРДІОМІОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ЇХ ВИХОДИ  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ріга Олена Олександрівна
УДК: 616.127.-053.-071/.072
КЛІНІКО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ІДІОПАТИЧНИХ КАРДІОМІОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ЇХ ВИХОДИ
 
14.01.10 - педіатрія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник - Заслужений діяч науки і техніки України
доктор медичних наук, професор,
Приходько Валентина Семенівна
Харківський державний медичний університет МОЗ України, зав.кафедри госпітальної педіатрії.
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, професор,
Сукачова Ганна Іванівна
Харківський державний медичний університет МОЗ України
Професор кафедри факультетської педіатрії
·
Заслужений діяч науки і техніки України
доктор медичних наук, професор
Костюріна Галина Микитівна
Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків АМН України, м. Харків, головний науковий співробітник відділення патології підлітків
Провідна установа - Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця, кафедра дитячих хвороб №4, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 22.03.2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61022, м.Харків, пр.Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий 19.02.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Л.І.Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі до ідіопатичних кардіоміопатій відносять захворювання міокарда невідомої етіології. У нашій країні проблема ідіопатичних кардіоміопатій у дітей не отримала широкого висвітлення в літературі. (В.Г.Майданник, Л.П.Глєбова, І.Ю.Чернобєльська, 1998). Захворювання діагностується, як правило, на пізніх стадіях, коли у хворого розвивається кардіомегалія й ознаки серцево-судинної недостатньості (О.П.Волосовець, 1996).
Актуальність теми. На сучасному етапі в медицині проблема серцево-судинних захворювань посідає одне з головних місць у зв'язку зі значною їх поширеністю й високою смертністю. Оскільки джерела серцево-судинних захворювань у дорослих нерідко своїм корінням сягають у дитячий вік, складає інтерес розширення досліджень у цьому напрямку в дітей. Тому перед дитячими кардіологами виникає ряд задач, спрямованих на поглиблення знань про захворювання серця в дітей. Спостереження останніх років свідчать про зміну структури серцево-судинних захворювань у дитячому віці. Установлено, що на перший план виходять неревматичні ураження серця. У педіатрії одним з найменш вивчених питань залишаються так звані ідіопатичні кардіоміопатії, які сфокусували в собі найбільш актуальні й гострі питання педіатричної кардіології: порушення серцевого ритму, важку недостатність кровообігу, тромбоемболічні ускладнення, раптову смерть. В останні роки КМП складають значну питому вагу в структурі дитячої смертності, що, мабуть, пов'язано з труднощами діагностики та прогредієнтним перебігом захворювання.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконана в межах наукової проблеми кафедри госпітальної педіатрії Харківського державного медичного університету та за участю інших кафедр педіатричного профілю за темою “Медико-біологічна адаптація дітей з соматичною патологією в сучасних екологічних умовах” (№ держреєстрації 01050199). Автором виконана клініко-інструментальна характеристика ідіопатичних КМП у дітей та вивчені їх виходи.
Мета дослідження. Удосконалення діагностики ідіопатичних кардіоміопатій у дітей, починаючи з раннього віку, та визначення їх виходів на підставі віддалених спостережень і патоморфологічного дослідження.
Задачі дослідження:
1. Визначити можливі джерела виникнення кардіоміопатій та виділити їхні клінічні варіанти у дітей різного віку.
2. Дати інструментальну характеристику кардіоміопатій у дітей із вивченням морфо-функціональних особливостей серця та стану кардіогемодинаміки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІДІОПАТИЧНИХ КАРДІОМІОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ЇХ ВИХОДИ  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок