Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТАПНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ

ПОЕТАПНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ

Назва:
ПОЕТАПНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІВАНОВ ВІТАЛІЙ СТЕПАНОВИЧ
УДК 616.31-084-08-053.2/.6-003.663.4
 
ПОЕТАПНА ПРОФІЛАКТИКА
КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті стоматології Академії медичних наук України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Дєньга Оксана Василівна, Інститут стоматології
АМН України, завідувач відділенням стоматології
дитячого віку та ортодонтії
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Воскресенський Олег Миколайович, Інститут стоматології АМН України, завідувач лабораторією фармакології
-
доктор медичних наук, професор Дичко Євген Никифорович,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри дитячої стоматології та стоматології інтернів
 
Провідна установа:
-
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра стоматології дитячого віку
 
Захист відбудеться "29" вересня 2003 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11).
Автореферат розісланий "27" серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Карієс зубів у дітей залишається однією з основних проблем стоматології, незважаючи на наявні численні методи його профілактики і триваючі наукові розробки в цьому напрямку (Косенко К.М., 1994; Смоляр Н.І., 1995; Дичко Є.Н., 1996; Леус П.А., 2000; Сунцов В.Г., Леонтьев В.К., Дистель В.А. и др., 2001; Кузьмина Э.М., 2001; Хоменко Л.О., Біденко Н.В., Остапко О.І. та ін., 2001; Дєньга О.В., 2001; Ainamo1983; Riete P., 1994).
На тлі певного зниження в даний час інтенсивності карієсу зубів, що відбулося значною мірою завдяки широкому впровадженню фторвміщуючих препаратів, поширеність цього захворювання в останні роки істотно зросла, особливо у дітей 7-річного віку, в першу чергу, на наш погляд, через стресовий вплив екологічних і соціальних факторів, які знижують неспецифічну резистентність організму (Дєньга О.В. та ін., 1996; Хоменко Л.О. та ін., 2001; Дєньга О.В., 2001). Погіршення при цьому клітинного метаболізму знижує ефективність усіх реакцій в організмі, в тому числі реакцій утворення повноцінних за структурою та властивостями гідроксиапатиту і фторапатиту в твердих тканинах зубів, як у природних фізіологічних процесах, так і при проведенні профілактичних заходів.
Раніше було показано (Дєньга О.В., 2001), що стійких результатів лікування і зниження рецидивів основних стоматологічних захворювань у дітей можна досягти шляхом комбінації специфічної терапії з адаптогенною профілактикою, яка приводить адаптаційно-компенсаторні реакції в організмі та в порожнині рота до нормального фізіологічного рівня, починаючи з клітинного. При цьому істотно підвищується загальна і місцева неспецифічна і специфічна резистентність, що підсилює дію специфічної терапії. Однак застосування такого підходу вимагає постійного контролю і корекції окремих етапів лікувально-профілактичних заходів, уточнення стану твердих тканин зубів та тканин пародонта.
На наш погляд, в організмі дитини при профілактиці карієсу зубів повинні бути створені оптимальні умови для процесів ремінералізації під дією кальцій- і фторвмісних препаратів. При цьому необхідно в першу чергу нормалізувати функціональні реакції, що забезпечують рівновагу де- і ремінералізаційного процесів у твердих тканинах зубів і відтворення в них повноцінної структури гідроксиапатиту. У протилежному випадку будь-яка ремінералізаційна терапія буде створювати лише тимчасовий ефект. Крім того, необхідно забезпечити проникнення кальцій-, фосфор- і фторвмісних препаратів у міжпризменні участки емалі зубів у процесі ремінералізаційної терапії для утворення повноцінної структури гідроксиапатиту і фторапатиту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЕТАПНА ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок