Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємовплив вагітності та злоякісного росту (Експериментальне дослідження)

Взаємовплив вагітності та злоякісного росту (Експериментальне дослідження)

Назва:
Взаємовплив вагітності та злоякісного росту (Експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ,
ОНКОЛОГІЇ ТА РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
ПЯСКОВСЬКА ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК: 616-006.04: 591.392.2: 616-007.41
Взаємовплив вагітності та злоякісного росту
(Експериментальне дослідження)
14.01.07 - онкологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
Науковий керівник – член-кореспондент НАН України,
доктор медичних наук, професор
Чехун Василь Федорович,
завідувач відділу механізмів протипухлинної терапії Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Воронцова Ада Леонідівна,
провідний науковий співробітник відділу експериментальних клітинних систем Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
кандидат медичних наук
Доценко Юрій Сергійович,
старший науковий співробітник науково-дослідного відділення онкогінекології Інституту онкології АМН України
Провідна установа – Національний медичний університет
ім.О.О.Богомольця, кафедра онкології, м.Київ
Захист відбудеться “11” грудня 2002 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України за адресою: 03022, Київ, вул.Васильківська, 45
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України
Автореферат розісланий “ 9 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В.Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема взаємовідносин вагітності та злоякісного росту викликає зацікавленість онкологів в силу певних спільних ознак, характерних для обох процесів. Зокрема відомо, що і в процесі розвитку пухлини, і процесі ембріогенезу змінюється рівень секреції цілого ряду факторів, таких як гормони, фактори росту, ангіогенні фактори, тощо (Godkin J., Dore J. et al., 1998, Carmeliet P., Jain R., 2000, Birken S. et al., 2001). На клітинно-тканинному рівні вони забезпечують високий проліферативний потенціал злоякісних та ембріональних клітин, їх здатність до інвазії та міграції; індукують розвиток мікроциркуляції як при формуванні злоякісної пухлини, так і фетоплацентарного комплексу (Fridman V. et al., 2000, Schwarz M. et al., 2000), що на рівні організму забезпечує виживання як ембріону, так і злоякісної пухлини. Саме тому вивчення взаємовідносин між вагітністю та злоякісним ростом відкриває унікальні перспективи дослідження одного процесу через розуміння механізмів регуляції іншого, надає можливості розглядання механізмів малігнізації з позицій основних законів біології розвитку.
Відомо, що частота випадків одночасного перебігу вагітності та злоякісного процесу у жінок оцінюється як 1 випадок на 1000 вагітностей (Kaiser H. et al., 2000). Одночасний перебіг вагітності та злоякісного процесу обумовлює виникнення складної динамічної ситуації: злоякісний процес може модифікуватися факторами, які забезпечують морфогенетичний розвиток ембріону, і в свою чергу, як дезинтегратор гомеостазу, впливати на розвиток ембріону. Клінічні дані щодо впливу вагітності на розвиток злоякісної пухлини неоднозначні: є свідчення як стимуляції, так і пригнічення вагітністю розвитку злоякісної пухлини (Suzuki T. et al., 1999, Gangadharan V. et al., 1999). Експериментальні дані про вплив вагітності на розвиток перещеплених, в тому числі метастазуючих пухлин, досить малочисельні і характеризуються також неоднозначністю (Tanaka H., 1995, Kimura J. et al., 1996).
Основним недоліком експериментальних досліджень є виконання останніх у рамках сингенної моделі вагітності, яка не є адекватною моделлю вагітності у жінок. Адже відомо, що сингенна та алогенна вагітність відрізняються між собою за багатьма показниками, і, перш за все, ступенем генетичних (антигенних) відмінностей між матір'ю та плодом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Взаємовплив вагітності та злоякісного росту (Експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок