Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ ШЛЯХОМ ЛАЗЕРНОЇ ДІЇ БОРВМІСНИХ АМОРФНО-МІКРОКРИСТАЛІЧНИХ ПОКРИТТІВ З ПІДВИЩЕНИМИ СЛУЖБОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

ОДЕРЖАННЯ ШЛЯХОМ ЛАЗЕРНОЇ ДІЇ БОРВМІСНИХ АМОРФНО-МІКРОКРИСТАЛІЧНИХ ПОКРИТТІВ З ПІДВИЩЕНИМИ СЛУЖБОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ ШЛЯХОМ ЛАЗЕРНОЇ ДІЇ БОРВМІСНИХ АМОРФНО-МІКРОКРИСТАЛІЧНИХ ПОКРИТТІВ З ПІДВИЩЕНИМИ СЛУЖБОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
Скрипка Наталія Миколаївна
УДК 621.375.826:621.791.92:532.782.002.61
ОДЕРЖАННЯ ШЛЯХОМ ЛАЗЕРНОЇ ДІЇ БОРВМІСНИХ
АМОРФНО-МІКРОКРИСТАЛІЧНИХ ПОКРИТТІВ
З ПІДВИЩЕНИМИ СЛУЖБОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ
Спеціальність: 05.03.07 – Процеси фізико-технічної обробки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі процесів плавки та рафінування сплавів Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
Лихошва Валерій Петрович
Фізико-технологічний інститут
металів та сплавів НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Білоцький Олексій Васильович
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
професор кафедри фізики металів;
доктор фізико-математичних наук,
Куницький Юрій Анатолійович,
Технічний центр НАН України,
зав.відділом фізики наноструктурних матеріалів.
Провідна установа: Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, секц. № 23, м.Київ.
Захист відбудеться "18" березня 2002 р. 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.15 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України за адресою: 03056, м.Київ, пр. Перемоги, 37, корп.19, ауд.417.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, просп.Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 16 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.15
д.т.н., професор Головко Л.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема підвищення ресурсу виробів, що працюють в умовах зносу та в агресивних середовищах, зберігає свою актуальність на сучасному етапі розвитку техніки. Одним із способів вирішення даної проблеми є одержання високоякісних покриттів на поверхнях деталей. Для цього усе частіше використовуються локальні методи впливу із застосуванням висококонцентрованих джерел енергії, таких як лазерне випромінювання, плазмова дуга, електронний промінь та ін. Одним із найбільш перспективних методів є лазерне наплавлення, яке полягає в одержанні поверхневих покриттів на деталях із порошкових матеріалів за допомогою лазерного променя. Висока продуктивність цього процесу, можливість регулювання теплових режимів наплавлення, одержання покриттів товщиною від десятків мікрометрів до кількох міліметрів навіть на обмежених ділянках виробів, зумовлює високу універсальність лазерного наплавлення, дозволяє наносити покриття із широким спектром службових властивостей.
В останні роки спостерігається зростаючий інтерес до ультрадисперсних матеріалів, яким притаманний комплекс унікальних фізико-хімічних властивостей. Зокрема, вироби і захисні покриття з аморфною, нано- або мікрокристалічною структурою мають високі корозійну стійкість, зносостійкість, особливі магнітні властивості, підвищену твердість та ін. Тому особливу увагу інтерес привертає лазерна обробка, в результаті якої після розплавлення і наступного швидкого охолодження в тонкому поверхневому шарі матеріалу формується аморфна або гетерогенна мікрокристалічна структура. Практично невикористаним резервом є застосування бінарних і багатокомпонентних покриттів з аморфно-мікрокристалічною структурою для захисту традиційних металевих матеріалів від дії зовнішніх чинників. Дослідження в даній області дозволять з нових позицій підійти до проблеми підвищення терміну експлуатації виробів, що працюють в умовах зносу та в агресивних середовищах.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі процесів плавлення і рафінування металів Фізико-технологічного інституту металів і сплавів НАН України в рамках планів науково-дослідних робіт: держбюджетної теми "Дослідження фізико-хімічних і тепломасообмінних процесів, розробка технологій обробки чорних і кольорових металів газовими струменями, в тому числі високоентальпійними, у комбінації з іншими методами дії на розплав", шифр теми 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ ШЛЯХОМ ЛАЗЕРНОЇ ДІЇ БОРВМІСНИХ АМОРФНО-МІКРОКРИСТАЛІЧНИХ ПОКРИТТІВ З ПІДВИЩЕНИМИ СЛУЖБОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок