Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮЗЕФ АНТОНІЙ РОЛЛЄ В ГРОМАДСЬКОМУ, НАУКОВОМУ І ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЖИТТІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.

ЮЗЕФ АНТОНІЙ РОЛЛЄ В ГРОМАДСЬКОМУ, НАУКОВОМУ І ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЖИТТІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.

Назва:
ЮЗЕФ АНТОНІЙ РОЛЛЄ В ГРОМАДСЬКОМУ, НАУКОВОМУ І ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЖИТТІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,75 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
УДК 947 (477.4) (092)
БАЖЕНОВА
СТЕФАНІЯ ЕДУАРДІВНА
ЮЗЕФ АНТОНІЙ РОЛЛЄ В ГРОМАДСЬКОМУ, НАУКОВОМУ І ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЖИТТІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ
ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.
07.00.01 - Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Чернівці – 2001
Дисертаціїєю є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент, Петров Микола
Борисович, завідувач кафедри історії України Кам'янець-Подільського державного педагогічного
університету
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор Добржанський Олександр Володимирович, заступник декана історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
кандидат історичних наук Слободянюк Петро Якович, директор Державного архіву Хмельницької області.
Провідна установа - Інститут історії України НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться 27.06.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна 2, корп. 14, ауд. 18
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 25.05.2001 р.
Вчений секретар В.П. Карпо
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент
І. Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. На порозі ХХІ ст. в незалежній Україні успішно будується цивілізоване, громадянське, демократичне суспільство з гарантуванням прав і свобод не тільки українцям, а й національним меншинам, у тому числі польській, які реалізуються статтями 10, 11 Конституції України (1996), Декларації прав національностей України (1991), Законом України “Про національні меншини України” (1992). Водночас українсько-польські міждержавні, економічні, політичні, наукові й культурні відносини стали прикладом добросусідства і партнерства у Європі та світовому співтоваристві.
В цьому процесі відіграють важливу роль українська та польська історичні науки, які докладають чимало зусиль, щоб з позицій об'єктивізму та історичної правди переосмислити всі процеси та явища минулого і сьогодення в стосунках між країнами. Прикладами можуть слугувати міжнародні наукові конференції “Польсько-українські зустрічі – Studia Ucrainica” (Варшава, 1994), “Національні меншини Правобережної України: історія та сучасність” (Новоград-Волинський, 1998), “Поляки на Хмельниччині: погляд крізь віки” (Хмельницький, 1999) та ін. Саме на цих форумах, де мова йшла про реабілітацію багатьох визначних діячів, було визначено завдання всебічно дослідити і висвітлити гідне місце в науці неординарної особи на тлі україно-польських взаємин другої половини ХІХ ст., відомого громадського діяча, польського історика-україніста, письменника, доктора медицини Йосипа Йосиповича Роллє, відомого в польській історіографії як доктор Антоній Роллє або Юзеф-Антоній-Аполлінарій Роллє (1830-1894).
В другій половині ХІХ ст. Й.Й. Роллє, який з 1861 по 1894 роки проживав у м.Кам'янці-Подільському в Україні, здобув європейське визнання, як талановитий учений-медик, автор понад 300 наукових і публіцистичних творів з історії та культури України, з яких найвідомішими стали монографія “Замки подільські на молдавському прикордонні” й книги “Історичні оповідання”, а також сформувався як громадський діяч на ниві розбудови в Україні краєзнавства та просвітництва.
Виходячи з того, що з об'єктивних (був віднесений радянським режимом до своїх класових ворогів) та суб'єктивних причин (не всі історичні погляди на минуле України поділялися критиками і читачами), до цих пір в українській і зарубіжній історіографії так і не створено комплексних узагальнюючих праць про життя Й.Й.Роллє, його суспільну, літературну і наукову діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЮЗЕФ АНТОНІЙ РОЛЛЄ В ГРОМАДСЬКОМУ, НАУКОВОМУ І ПРОСВІТНИЦЬКОМУ ЖИТТІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок