Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІДЕЙ ПРО УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ

РОЗВИТОК ІДЕЙ ПРО УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ

Назва:
РОЗВИТОК ІДЕЙ ПРО УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти
АПН України
Набока Борис Стефанович
УДК 371.014.553
РОЗВИТОК ІДЕЙ ПРО УЧНІВСЬКЕ
САМОВРЯДУВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ
ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Бик Адам Сергійович,
Кіровоградський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний
університет ім. Павла Тичини,
ректор;
кандидат педагогічних наук,
Клокар Наталія Іванівна,
Київський обласний інститут
післядипломної освіти
педагогічних кадрів, ректор.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет ім. Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м.Вінниця.
Захист відбудеться 1 березня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3.
Автореферат розісланий 29 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена важливими завданнями, які окреслені перед системою освіти Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття), законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, концептуальними положеннями 12-річної загальної середньої освіти та громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності.
Якщо протягом 80-х років тема учнівського самоврядування була однією з найактуальніших у радянській педагогіці, а різні аспекти учнівського самоврядування висвітлювалися у численних публікаціях на сторінках найрізноманітніших педагогічних вітчизняних часописів, то сьогодні ця тема майже не присутня в педагогічній пресі. Дехто з педагогів-практиків зрозумів цю ситуацію як відмову від цінностей і колективістських методів виховання, як сигнал до згортання учнівського самоврядування у загальноосвітніх школах України.
У зв’язку з цим виникає потреба переосмислення спадщини класиків вітчизняної та радянської педагогіки, їхніх праць з теорії й методики колективістського виховання, організації учнівського самоврядування.
Щоб теоретично обгрунтувати та практично віднайти місце учнівського самоврядування в сучасній українській школі, потрібно дослідити історію цього питання, місце і роль, які йому відводилися у зарубіжній та вітчизняній школі, які завдання перед ним ставилися та яких результатів було досягнуто. Необхідно також, відмовившись від старих догм та стереотипів, з нових ідеологічних позицій та цінностей демократичного суспільства осмислити прийнятність ідей учнівського самоврядування для сучасної школи й визначити його місце та роль в організації навчально-виховного процесу.
Значний внесок у розробку питань теорії і практики учнівського самоврядування та організації дитячої самодіяльності здійснили класики педагогіки Н.Крупська, А.Макаренко, В.Сухомлинський, а також вчені-педагоги С.Бєлоусов, К.Вентцель, В.Сорока-Росинський та інші. Важливе місце учнівському самоврядуванню в роботі школи відводили українські педагоги О.Астряб, К.Волошинов, О.Дорошкевич, С.Русова, С.Сірополко, І.Стешенко, Я.Чепіга.
У 60-80-х роках активно розробляли різні аспекти самоврядування Л.Гордін, В.Жуков, В.Коротов, М.Приходько, С.Хозе, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІДЕЙ ПРО УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок