Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК УРБАНІСТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ЛЬВІВСЬКОГО СЕРЕДМІСТЯ У 2 ПОЛОВИНІ ХІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

РОЗВИТОК УРБАНІСТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ЛЬВІВСЬКОГО СЕРЕДМІСТЯ У 2 ПОЛОВИНІ ХІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
РОЗВИТОК УРБАНІСТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ЛЬВІВСЬКОГО СЕРЕДМІСТЯ У 2 ПОЛОВИНІ ХІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Могитич
Роман Іванович
УДК 711 (477.83)
РОЗВИТОК УРБАНІСТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
ЛЬВІВСЬКОГО СЕРЕДМІСТЯ
У 2 ПОЛОВИНІ ХІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Спеціальність 18. 00. 01-
теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Інституті архітектури Національного університету “Львівська Політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | Кандидат архітектури, доцент
Бевз Микола Валентинович,
завідувач кафедри “Реставрація та реконструкція архітектурних комплексів” Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти - |
доктор мистецтвознавства
Тимофієнко Володимир Іванович професор Київського національного університету будівництва та архітектури, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології
ім. М. Рильського НАН України.
Кандидат архітектури
Трегубова Татяна Олександрівна, провідний науковий співробітник Науково-дослідницького інституту теорії та історії архітектури та містобудування (м. Київ).
Провідна установа – |
Кафедра теорії та історії архітектури і синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Міністерства культури і мистецтв України.
Захист відбудеться 23 жовтня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд.226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий 22 вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд.арх., проф. Петришин Г.П.
Загальна характеристика роботи.
Питання розвитку історичних міст України, які є вагомим компонентом національної культури, все ще недостатньо висвітлені у теорії архітектури. Одним з найяскравіших і добре збережених міст, внесеним до списку світової культурної спадщини UNESCO, є Львів. Реставрація та належне утримання львівського Середмістя - найціннішої частини міста з огляду на збереженість унікального історико–архітектурного середовища - потребують поглибленого історико-архітектурного обгрунтування. Вивчення закономірностей історичного розвитку містобудування та архітектури Львова має також велике значення для пояснення історико-урбаністичних процесів багатьох історичних міст України.
Актуальність теми: Хоч історії архітектури Львова присвячено сотні праць, питання розвитку його урбаністичного середовища, глибокі наукові дослідження історичної забудови майже не висвітлювались. Це створило ситуацію, коли в сучасних умовах роботи з реґенерації урбаністичного середовища, реставрації та пристосування пам’яток світового рангу провадяться без належного наукового підґрунтя. Проектанти, що займаються реконструкцією цієї забудови, часто не орієнтуються у закономірностях історичної планувальної структури міських кварталів та будинків. Вимоги до реставрації та утримання історичного середовища, окремих пам?яток передбачають необхідність повноцінного історико-архітектурного обгрунтування. У даній роботі опрацьовано методику виявлення і використання писемних, графічних та інших джерел, які на даний час недостатньо використовуються у практичній роботі.
Мета дослідження: Встановити закономірності розвитку як містобудівельного середовища загалом, так планувально-просторової структури міських ділянок і будинків львівського Середмістя. На підставі отриманих результатів опрацювати методичні рекомендації по використанню джерел для дослідницької та архітектурно-проектної роботи з реґенерації історичних міст.
Завдання дослідження.
1. Встановити коло джерел, які слід враховувати при проведенні передпроектних досліджень у історичних містах.
2. Опрацювати методику графометрологічного аналізу для встановлення особливостей формування містобудівного середовища міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК УРБАНІСТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ЛЬВІВСЬКОГО СЕРЕДМІСТЯ У 2 ПОЛОВИНІ ХІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок