Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Бюджетування в системі фінансового планування банків

Бюджетування в системі фінансового планування банків

Назва:
Бюджетування в системі фінансового планування банків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
Овдій Юлія Леонідівна
УДК 336.144.3
Бюджетування в системі фінансового планування банків
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі банківської справи Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Герасимович Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
професор кафедри менеджменту
банківської діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пересада Анатолій Анатолійович,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
завідувач кафедри банківських інвестицій
кандидат економічних наук
Карчева Ганна Тимофіївна,
заступник директора департаменту
банківського регулювання і нагляду,
начальник управління регулювання
діяльності банків 1 та 2 груп
Національного банку України
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра фінансів,
грошового обігу та кредиту, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 27 квітня 2006 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано 27 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор А.М. Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Українські банки, відчуваючи негативні наслідки світових і внутрішніх економічних процесів в умовах зниження обсягів ресурсів і доходів та зростання витрат, мають гостру необхідність в підвищенні ефективності системи управління та її основного елемента – фінансового планування.
У світовій теорії і практиці проблемам фінансового планування діяльності банків приділяється багато уваги. Вагомий внесок у розробку теоретичних положень та методичних підходів з цієї тематики зробили такі вчені, як Р.В. Віл, Е.Дж. Долан, М.А. Поукок, Е. Рід, Дж. Сінкі, Ф.У. Тейлор, У. Тімоті, Д. Хан. Світова банківська спільнота виробила основні підходи до фінансового планування і контролю своєї діяльності на базі деталізації об'єктів планування. Водночас методичні проблеми, що стосуються планування операцій банку, пов'язаних з доходами і витратами, по центрах їх виникнення і центрах відповідальності, вимагають подальшого дослідження і вдосконалення.
Широко відомі праці таких російських авторів, як О.І. Лаврушин, Г.П. Панова, К.К. Садвакасов, та українських – О.В. Васюренка, О.В. Дзюблюка, А.М. Мороза, Л.О. Примостки, Н.П. Шульги, які присвячені проблемі фінансового планування діяльності банків.
Вітчизняні вчені у своїх працях більшу увагу приділяли питанням управління і розподілу ресурсів банків в аспекті фінансового менеджменту і ризик-менеджменту. Водночас, теоретичні і методичні засади бюджетування в банках як оперативного фінансового планування досі системно не досліджувалися, а в практичній діяльності відсутня науково обґрунтована цілісна методика, яка б забезпечувала по кожному банківському продукту найбільш повне формування витрат та доходів по центрах і місцях їх виникнення.
Причина такого стану полягає, насамперед, у недостатності накопиченого досвіду, у несформованості планових і обліково-аналітичних засад, у недостатній розробленості нормативної бази витрат. Саме розроблення методики бюджетування в банках та методичних підходів, спрямованих на підвищення його ефективності, є актуальним завданням за сучасних умов.
Економічна значущість проблеми, невирішеність окремих методичних і прикладних питань, пов'язаних з бюджетуванням у банках, зумовили вибір теми та її актуальність, визначили мету, завдання, структуру і зміст дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Бюджетування в системі фінансового планування банків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок