Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА КЛІНІЧНИХ ВАРІАНТІВ ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННОГО ПРОЛАПСУ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА

ДІАГНОСТИКА КЛІНІЧНИХ ВАРІАНТІВ ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННОГО ПРОЛАПСУ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА

Назва:
ДІАГНОСТИКА КЛІНІЧНИХ ВАРІАНТІВ ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННОГО ПРОЛАПСУ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Богослав Тетяна Вікторівна
УДК 616.126.42 – 073 - 085
 
ДІАГНОСТИКА КЛІНІЧНИХ ВАРІАНТІВ ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННОГО ПРОЛАПСУ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному інституті удосконалення лікарів МОЗ України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних
наук, професор Селівоненко Василь Гурінович,
Запорізький державний інститут удосконалення лікарів,
завідувач кафедри кардіології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Сиволап Віктор Денисович, Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри факультетської терапії;
доктор медичних наук, професор Коваль Олена Акіндинівна, Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри госпітальної терапії-2.
Провідна установа:
Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, відділ некоронарогенних хвороб серця, м. Київ.
Захист відбудеться "25" грудня 2002 р. о 13 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02 у Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного медичного університету (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
Автореферат розісланий “23” листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Волошин М.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На даний час багато уваги приділяється сполучнотканинним дисплазіям серця, у тому числі пролапсу мітрального клапана [Домницкая Т.М. та ін., 2000; Zua M.S., Dziegielewski S.F., 1995]. Пролабування мітрального клапана є одним з найчастіших варіантів патології серця і спостерігається в різних популяціях у 3 - 30% випадків [Freed L.A. та ін., 1998; Дзяк В.Г., 2000; Bertoldi A., Furlanellol F., 1999]. Але, незважаючи на те, що протягом останніх років вивчення ПМК було досить інтенсивним, багато питань, пов'язаних з клінічним перебігом і прогнозом, залишаються предметом дискусії. Клінічна картина ПМК складається із симптомів конституціональної вегетативної дисфункції та ознак дисплазії сполучної тканини. Разом з тим, розвиток серйозних ускладнень безпосередньо пов'язаний із патологією мітрального клапана [Мартынов А.И. та ін., 1998 , Коваленко В.Н., Несукай Е.Г., 2001], а саме: розрив хорд, розвиток інфекційного ендокардиту, серцевої недостатності, порушень кровообігу мозку, порушень ритму серця і провідності, у тому числі й небезпечних для життя [Миллер О.Н., Бондарева З.Г., 2000]. Необхідно особливо відзначити, що він складає 41% серед захворювань серцево-судинної системи в молодих чоловіків призовного віку [Уклистая Е.А. та ін., 2000]. Але у чималій кількості випадків він може створювати загрозу для життя внаслідок фатальних порушень ритму серця і серцевої недостатності [Мартынов А.И., Степура О.Б.,1998, Земцовский Э.В., 1998, Корытников К.И.,1999]. Залишаються недостатньо вивченими клінічні варіанти перебігу первинного ПМК, які залежать не тільки від його морфологічних критеріїв, але й від синдрому порушень ритму серця, від наявності і ступеня вираження позасерцевих синдромів цієї патології. І тому розробка ефективних методів діагностики та диференційної тактики лікування хворих з первинним пролапсом мітрального клапана є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукова робота виконана відповідно із загальнодержавною програмою “Серцево-судинні захворювання”, а також відповідно плану науково-дослідних робіт Запорізького державного інституту удосконалення лікарів МОЗ України (№ держреєстрації 0101V002075). Автором проведено відбір, клініко-інструментальні дослідження і лікування хворих, написані розділи звіту.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є виділення основних клінічних варіантів перебігу первинного пролапсу мітрального клапана, оцінка їх прогностичного значення, розробка диференційної терапії хворих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА КЛІНІЧНИХ ВАРІАНТІВ ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННОГО ПРОЛАПСУ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок