Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологічні основи енергоощадності у процесах транспортування та зберігання моторних палив

Технологічні основи енергоощадності у процесах транспортування та зберігання моторних палив

Назва:
Технологічні основи енергоощадності у процесах транспортування та зберігання моторних палив
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,76 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бойченко Cергій Валерійович
УДК 665.733.003.13
Технологічні основи енергоощадності
у процесах транспортування та зберігання
моторних палив
05.17.07 – Хімічна технологія палива
та пальномастильних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор хімічних наук, професор
Іванов Сергій Віталійович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри хімії
і хімічної технології
Офіційні опоненти: | академік Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор Карп Ігор Миколайович, Інститут газу НАН України, почесний директор
доктор технічних наук, професор
Ковалко Михайло Петрович, Спостережна рада НАК
„Нафтогаз України”, голова
доктор хімічних наук, професор
Альтшулєр Марк Аврамович, Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості „МАСМА”, головний науковий співробітник
Провідна установа: | Український державний хіміко-технологіч-ний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра хімічної технології палива, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 15 ” квітня 2004 р. о 15оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.04 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 1, ауд. 215.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету за адресою: м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 8.
Автореферат розіслано “ 10 ” березня 2004 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Матвєєва О. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах обмеженої забезпеченості України первинними та вторинними енергоносіями пріоритетною постає проблема раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. Підвищення ефективності використання моторних палив натепер – це один із найреальніших напрямів вирішення енергетичних і екологічних проблем водночас.
Існуючий стан ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні можна визначити як такий, що не відповідає сучасним вимогам. Однією з причин такого стану є втрати нафтопродуктів.
Сьогодні 40 % нафти виливається у море під час аварій танкерів, 27 % під час перекачки по нафтопродуктопроводах, 16 % – під час зберігання. Значна частина цих втрат – це втрати від випаровування під час виконання різних технологічних операцій, зокрема, зберігання і транспортування. Світові статистичні дані свідчать про те, що загальні втрати нафти та нафтопродуктів від випаровування коливаються у межах 0,5–1,7 % від загального об’єму переробленої сировини, тоді як в Україні вони суттєво більші й становлять 3–7 %. Якщо прийняти величину втрат за 5 %, то при переробці 19,4 млн т нафти за рік (дані 2002 р.) збиток становитиме 970 тис. т. Отже, під час зберігання, транспортування та розподілу щорічно втрачається ? частина видобутої власної нафти. Пояснюється це кризою теорії та методів енергоощадності. Нагальною потребою сьогодні є комплексне впровадження у практику нових методів економії моторних палив та нового енергоощадного обладнання, основаного на запобіганні втратам від випаровування під час зберігання і транспортування. Це потребує розробки та вдосконалення технологічних основ, принципів, моделей і концепцій енергоощадності, оскільки існуючі розробки не мають загального теоретичного підґрунтя.
Таким чином, розробка наукових основ раціонального та економного використання моторних палив у процесах транспортування та зберігання є актуальною науково-прикладною проблемою. Розв’язання цієї проблеми сприятиме створенню необхідних і достатніх умов для підвищення ефективності використання моторних палив, функціонування транспорту, підприємств нафтопродуктозабезпечення та енергетичної галузі в цілому, а також зниження техногенного впливу на довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Технологічні основи енергоощадності у процесах транспортування та зберігання моторних палив

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок