Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ВИДІВ РОДУ Laelia Lindl. (Orchidaceae Juss.) В УМОВАХ ОРАНЖЕРЕЙНОЇ КУЛЬТУРИ ТА КУЛЬТУРИ in vitro.

БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ВИДІВ РОДУ Laelia Lindl. (Orchidaceae Juss.) В УМОВАХ ОРАНЖЕРЕЙНОЇ КУЛЬТУРИ ТА КУЛЬТУРИ in vitro.

Назва:
БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ВИДІВ РОДУ Laelia Lindl. (Orchidaceae Juss.) В УМОВАХ ОРАНЖЕРЕЙНОЇ КУЛЬТУРИ ТА КУЛЬТУРИ in vitro.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
національний ботанічний сад
ім. М. М. Гришка
Іванніков Роман Вікторович
УДК 581.143.6:635.918:635.965.287:518.14
БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ВИДІВ РОДУ Laelia Lindl.
(Orchidaceae Juss.) В УМОВАХ ОРАНЖЕРЕЙНОЇ
КУЛЬТУРИ ТА КУЛЬТУРИ in vitro.
03.00.05 - ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на базі відділу тропічних і субтропічних рослин Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України.
Науковий керівник:
чл.- кор. НАН України, доктор біологічних
наук, професор
директор НБС ім. М.М.Гришка НАН України,
Черевченко Тетяна Михайлівна
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Зиман Світлана Миколаївна
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Головний науковий співробітник
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник,
Гапоненко Микола Борисович
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України
відділ природної флори
Провідна установа:
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
Ботанічний сад ім. акад. О. В. Фоміна
Кабінет Міністрів України , м. Київ
Захист дисертації відбудеться 20 квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 26.215.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук при Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою:
01014, м. Київ, вул. Тимирязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного ботанічного саду
ім. М. М. Гришка НАН України (01014, м. Київ, вул. Тимирязєвська, 1).
Автореферат розісланий 18 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.М. Горєлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Антропогенний вплив призвів до глобальної трансформації навколишнього середовища. Екологічні наслідки техногенезу вийшли за регіональні і державні кордони та стали потужним ландшафтоутворюючим і геополітичним фактором. Антропогенна дестабілізація природних угруповань рослин викликала порушення фітоценозів, зменшення біологічного різноманіття і зникнення окремих видів.
В даний час особливої актуальності набувають розробки пов`язані із збереженням видового та генетичного різноманіття природної флори шляхом інтродукції. В першу чергу необхідне детальне дослідження екосистем для подальшого вивчення їх як модельних об'єктів з керованими параметрами та створення колекцій рідкісних і зникаючих видів рослин у ботанічних садах чи інших закладах ботанічної спрямованості (Белоусова Л. С., Денисова Л. В., Никитина С. В., 1986).
У зв`язку з цим для наших досліджень були відібрані види роду Laelia Lindl. (L.sincorana Schltr., L. lundii Rchb. f. et Warm., L. purpurata Lindl. та L. lobata (Lindl.) Veitch.), які у природі є рідкісними або зникаючими. Завдяки своєрідній біології, високій декоративності суцвіть, тривалому періоду цвітіння досліджувані види є одними з найбільш перспективних культур для промислового квітникарства, а також як вихідний селекційний матеріал для створення нових сортів гібридних леліокатлей. Широке впровадження цих видів у квітникарські господарства України стримується відсутністю відомостей про процеси їх росту та розвитку в умовах помірної зони.
Недостатньо впорядкованою є система класифікації роду Laelia Lindl., дискусійним також залишається і статус деяких видів в ієрархічній будові роду (Withner C.L., 1990).
Аналіз еколого-географічних умов природного ареалу видів роду Laelia Lindl., дослідження особливостей формування морфоструктур в онтогенезі в умовах оранжерей та в культурі in vitro, а також вивчення фізіологічних аспектів продуктивності і функціональної стійкості під впливом факторів зовнішнього середовища дозволить визначити шляхи цілеспрямованої дії на рослини з метою досягнення максимальної продуктивності цвітіння.
Для цього необхідно визначити біологічні ритми росту та розвитку видів роду Laelia Lindl. в умовах оранжерейної культури, провести порівняльні анатомічні та фізіологічні дослідження, вивчити особливості їх морфологічної будови, розробити методи масового розмноження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ВИДІВ РОДУ Laelia Lindl. (Orchidaceae Juss.) В УМОВАХ ОРАНЖЕРЕЙНОЇ КУЛЬТУРИ ТА КУЛЬТУРИ in vitro.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок