Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми фазових переходів у власних сегнетоелектриках типу Sn2P2S6 в дипольній моделі

Механізми фазових переходів у власних сегнетоелектриках типу Sn2P2S6 в дипольній моделі

Назва:
Механізми фазових переходів у власних сегнетоелектриках типу Sn2P2S6 в дипольній моделі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УЖГОРОДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
На правах рукопису
ДРОБНИЧ Олексій Володимирович
УДК 537.226.4
Механізми фазових переходів
у власних сегнетоелектриках типу Sn2P2S6
в дипольній моделі
01.04.10 - Фізика напівпровідників і діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
Ужгород – 2000


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Ужгородському державному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фіз.-мат. наук, професор, проректор
з наукової роботи Ужгородського державного університету,
директор НДІ фізики та хімії твердого тіла
Височанський Юліан Миронович
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор Інституту
фізики конденсованих систем НАН України
Левицький Р.Р.
кандидат фіз.-мат. наук, доцент кафедри твердотільної електроніки Ужгородського державного університету Мар'ян М.І.
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, кафедра фізики нелінійної оптики, м. Львів
Захист відбудеться “ 12 ” 10 2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради K61.051.01 в Ужгородському державному університеті (294000, Ужгород, вул. Підгірна, 46, ауд. 181)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці УжДУ. (Ужгород, вул. Капітульна, 9)
Реферат розіслано “ 8 ” 09 2000р.
Вчений секретар
Спеціалізованої ради ___________ проф. Блецкан Д.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних наукових роботах, присвячених фізиці сегнетоелектриків чітко простежується тенденція до побудови моделей кристалів, що вивчаються. Причому модель як правило виступає як невід’ємна частина пари “експеримент-модель”. Експеримент породжує модель, для уточнення моделі або перевірки її прогнозів проводиться черговий експеримент і т.д. При такому підході не порушується системний принцип: модель розглядається як черговий крок на шляху до вивчення “чорної скрині” - складної багаточастинкової системи.
Використання традиційних теоретико-математичних методів моделювання дає можливість описати відносно вузький клас фізичних об’єктів і явищ загального характеру. Зростання потужності обчислювальної техніки відкриває все більше можливостей для чисельного моделювання, яке дозволяє імітувати поведінку не тільки загальних але й конкретних фізичних об’єктів - таких, як кристали типу Sn2P2S6.
Об’єкт досліджень дисертаційної роботи – сегнетоелектричні кристали типу Sn2P2S6 - сполуки Sn2P2S6, Sn2P2Se6, Pb2P2S6, Pb2P2Se6 і їх тверді розчини. Цікавість до цих сполук викликана широким спектром фізичних особливостей, таких як існування сегнетоелектричної, несумірної і параелектричної фаз, трикритичної точки Ліфшиця, кроссоверу характеру фазових переходів (ФП) від типу порядок-безпорядок до типу зміщення, склоподібної поведінки властивостей в несумірній фазі при низьких температурах і ряду інших. Перераховані явища і характеристики спотерігались в широкомасштабних експериментальних дослідженнях, які проводились в Ужгородському держуніверситеті, в НДІ фізики і хімії твердого тіла. Однак інший фланг досліджень - побудова відповідних теоретичних моделей для кристалів типу Sn2P2S6, реалізація взаємозмязку “модель-експеримент” - на даний час не розвинений в достатній мірі.
В якості початкової теоретичної моделі для кристалів типу Sn2P2S6 було запропоновано дипольну ізингівську модель, яка в поєднанні з методом Монте-Карло в останній час вдало застосовується для моделювання властивостей сегнетоелектричних кристалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є частиною комплексних досліджень, що проводилися на кафедрі фізики напівпровідників, в НДІ фізики і хімії твердого тіла Ужгородського держуніверситету по держбюджетних темах “Кооперативні дипольні ефекти в халькогенідних матеріалах з різною розмірністю кристалічної структури” та “Полярні халькогенідні матеріали з інерційною оптичною нелінійністю”.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Механізми фазових переходів у власних сегнетоелектриках типу Sn2P2S6 в дипольній моделі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок