Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ліквідність та платоспроможність комерційного банку

Ліквідність та платоспроможність комерційного банку

Назва:
Ліквідність та платоспроможність комерційного банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Перешибкін Максим Миколайович
УДК 336.819
Ліквідність та платоспроможність комерційного банку
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Глущенко Віктор Володимирович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри фінансів і кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Васюренко Олег Володимирович,
Українська академія банківської справи
Національного банку України,
проректор – директор Харківської філії
кандидат економічних наук
Прасолова Світлана Павлівна,
Полтавський університет споживчої кооперації України,
доцент кафедри фінансів і кредиту
Провідна установа: Харківський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Харків,
кафедра банківської справи
Захист відбудеться “20” вересня 2002 р. о 14 – 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V–67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “16” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне кредитно-грошове та фінансове господарство України зазнає серйозних структурних змін. Удосконалюється кредитна система, виникають нові фінансово-кредитні установи, складаються нові пропорції в динаміці державного та приватного секторів. Істотні зміни відбуваються й у функціонуванні банківської системи. Це стосується, зокрема, підвищення самостійності та ролі банків у процесі організації руху та перерозподілу грошових і капітальних ресурсів, розширення функцій діючих і створення нових фінансово-кредитних інститутів.
Останні роки стали періодом глибоких змін у банківській справі, численних нововведень в організації, методах управління банками та формах обслуговування ділового сектора і різних груп населення. Втім, незважаючи на те, що за період ринкової трансформації в економіці України накопичено певний позитивний досвід роботи в банківській сфері, продовжують залишатися невирішеними багато питань її функціонування. Це обумовлено тим, що прийоми та методи банківської діяльності ускладнюються і набувають нових рис. Одночасно виникають нові види фінансових операцій та послуг, які не мали аналогів у світовій практиці і стали можливими завдяки складному поєднанню різних міркувань у сфері попиту та пропозиції грошового капіталу, а також завдяки стрімкому розвитку сучасної банківської техніки.
Таким чином, сформована ситуація вимагає негайного пошуку шляхів зростання ефективності банківського обслуговування внутрішньогосподарських і зовнішньоекономічних зв'язків, які б забезпечили не тільки розвиток самої банківської системи, а й сталий розвиток економіки в цілому. Розв'язання цієї задачі обумовлює розробку наукових принципів і підходів, які поки що істотно відстають від сформованої практики банківського обслуговування ринкової економіки в Україні.
Особливо малодослідженим є аналіз ліквідності та платоспроможності комерційних банків, без якого важко уявити сучасну практику формування банківських ресурсів та ефективного їх розміщення. При цьому виникає низка завдань, пов'язана з необхідністю удосконалення аналізу ліквідності та платоспроможності банківської установи, системи планування щодо забезпечення ліквідності та платоспроможності комерційного банку, залучення банківських ресурсів і надання кредитів.
Широке коло питань, пов'язаних з дослідженням ліквідності та платоспроможності комерційних банків, висвітлено в роботах зарубіжних і вітчизняних учених-економістів: Ачкасова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Ліквідність та платоспроможність комерційного банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок