Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВА ПРАВА ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО - ЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ (історичний аспект)

МОВА ПРАВА ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО - ЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ (історичний аспект)

Назва:
МОВА ПРАВА ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО - ЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ (історичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені Ярослава Мудрого
Зархіна Стелла Едуардівна
УДК 340.12
МОВА ПРАВА ЯК ПРЕДМЕТ
ФІЛОСОФСЬКО - ЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ
(історичний аспект)
Спеціальність 12.00.12 – філософія права
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі логіки Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Титов Володимир Данилович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри логіки
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Козловський Антон Антонович,
Чернівецький Національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри теорії та історії держави і права
доктор юридичних наук, професор
Максимов Сергій Іванович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри філософії
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ Укра-їни, Міністерство внутрішніх справ України, кафедра філософії права та юридичної логіки, м. Київ
Захист відбудеться “17” червня 2005 р. о 11.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у На-ціональній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська,77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий “12” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В. Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне демократичне суспільство припускає від--критість, прозорість та ефективність правопорядку. Ці характерис-тики істотно залежать від мови, якою створюється і здійснюється право.
Вступ України до світового співтовариства як рівноправного партнера інших суверенних держав вимагає кардинальної реформи в усіх сферах правотворчої і правозастосовної діяльності, наукових дослідженнях та викладанні правових дисциплін. У кожній з цих сфер істотне місце посідає технологія комунікації, яка вимагає для свого вдосконалення глибокого вивчення мови права і бездоганного володіння нею юристами. Точність і ясність юридичних формулювань, їх адекватне мовне втілення, правильне й одноманітне вживання правової термінології багато в чому визначають ефективність законодавства, сприяючи повноцінному захисту прав окремих громадян, юридичних осіб, суспільства і держави.
Мова права — одна з професійних мов, що виникли на основі літературної національної мови (поряд з мовами медицини, тех-ніки, мистецтва тощо). Вона містить у собі низку відносно самостійних видів: мову законодавства і підзаконних правових актів, мову правозастосовної практики, мову юридичної науки і юридичної освіти, мову юридичної журналістики та ін. Крім того, предметна специфіка галузей права визначає додаткові особливості кожної з цих підмов, які у свою чергу також підрозділяються на декілька видів – мови цивільного, кримінального, міжнародного права тощо, мови відпо-від-них видів судочинства і т.ін.
Хоча цілком очевидно, що права без мови немає і бути не може, дослідження їхньої взаємодії протягом всієї історії правової рефлексії знаходилися нібито “на периферії”, і про саму цю взаємодію згадували головним чином у зв’язку з розробками техніки і методики складання та тлумачення правових текстів (словесне, філологічне або граматичне тлумачення). Питання про мову права в радянській літературі зводилося головним чином до більш вузького, хоча й принципово важливого розділу, присвяченого вивченню мови закону. При цьому в роботах юристів — теоретиків С.С. Алексєєва, Д.А. Гаврілова, І.С. Грязіна, Ю.М. Оборотова, О.В. Петришина, О.С. Піголкіна, П.М. Рабіновича, В.М. Сирих, Ю.М. Тодики, В.Д. Ткаченка, М.В.Цвіка, А.Ф. Черданцева та інших переважає лінгвістично-філологічний підхід до пов’язаного з юридичною герменевтикою мовного питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОВА ПРАВА ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО - ЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ (історичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок