Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ І МАГНІТНІ ТА ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {Er,Yb}-{Co,Ni,Cu}-Sn

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ І МАГНІТНІ ТА ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {Er,Yb}-{Co,Ni,Cu}-Sn

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ І МАГНІТНІ ТА ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {Er,Yb}-{Co,Ni,Cu}-Sn
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
МУДРИК ЯРОСЛАВ СТЕПАНОВИЧ
УДК 669.018+548.736.4
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ І МАГНІТНІ ТА ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {Er,Yb}-{Co,Ni,Cu}-Sn
02.00.01 - неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники:
доктор хімічних наук, професор Сколоздра Роман Володимирович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри
неорганічної хімії;
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Ромака Любов Петрівна, Львівський національний університет імені Івана Франка, старший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Кузьма Юрій Богданович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри аналітичної хімії;
кандидат хімічних наук, доцент Федина Михайло Федорович,
Український державний лісотехнічний університет, м.Львів
доцент кафедри хімії.
Провідна установа:
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України.
Захист відбудеться " 10" січня" 2002 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою:
79005, м. Львів, вул. Кирила та Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005 м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий " 5 " грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ Яремко З.М.
ВСТУП
Актуальність теми. Основним завданням матеріалознавства є синтез матеріалів, які б володіли необхідними для сучасного рівня розвитку науки і техніки властивостями. Тому актуальним є дослідження умов одержання таких інтерметалічних сполук, які могли б стати вихідними речовинами для розробки нових перспективних технологій. До таких речовин, що в першу чергу викликають увагу сучасних науковців, належать і інтерметаліди з участю рідкісноземельних елементів.
Підвищений інтерес до цього класу сполук виник у зв'язку з відкриттям в них нових фізичних ефектів - стану проміжної валентності, важких ферміонів, співіснування надпровідності та магнетизму, створення на їх основі нових магнітних матеріалів з унікальними магнітними властивостями. Теоретичною базою для отримання нових інтерметалічних фаз є діаграми стану відповідних систем, які відображають характер взаємодії компонентів, фазовий склад сплавів, дають відомості про сумісність різних елементів при різних температурах. Вивчення таких характеристик як кристалічна та електронна структури також має важливе значення для розуміння фізичних властивостей сполук. Комплексний підхід до вивчення діаграм стану металічних систем, кристалічної структури і властивостей інтерметалідів дає змогу накопичити експериментальні результати, необхідні для вирішення важливої проблеми - встановлення взаємозв'язку між складом, структурою і властивостями речовин.
Дослідженню багатокомпонентних систем, що включають рідкісноземельний елемент, перехідний метал та Станум, присвячена значна кількість публікацій, в яких вже знайдено багато інтерметалічних сполук з цікавими властивостями, що робить їх перспективними матеріалами в галузі електротехніки. Прикладом можуть служити станіди CeNiSn та YbNiSn, які виявляють особливі низькотемпературні властивості (ефект Кондо), пов'язані із змінною валентністю рідкісноземельних елементів.
Враховуючи все попередньо сказане, цілком логічним і актуальним є продовження вивчення взаємодії компонентів в потрійних системах рідкісноземельний метал - перехідний метал - Станум. Особливу увагу варто приділити системам з Ітербієм, в сполуках якого можуть проявлятися вищезгадані фізичні ефекти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ І МАГНІТНІ ТА ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {Er,Yb}-{Co,Ni,Cu}-Sn

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок