Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вибір стратегії антикризового управління (на прикладі комерційного банку)

Вибір стратегії антикризового управління (на прикладі комерційного банку)

Назва:
Вибір стратегії антикризового управління (на прикладі комерційного банку)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ економічний УНІВЕРСИТЕТ
ВОВК ВІКТОРІЯ ЯКІВНА
УДК 336.71:65.011.3
Вибір стратегії антикризового управління
(на прикладі комерційного банку)
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – |
кандидат економічних наук, доцент
Чмутова Ірина Миколаївна
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна
Харківський національний економічний університет,
завідуюча кафедрою економічної кібернетики
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Брінь Володимир Семенович
Державний інститут праці та соціально-економічних
досліджень (м. Харків), завідуючий відділом проблем антикризового управління підприємствами, арбітражний керуючий
Провідна установа – | Донецький національний університет, кафедра фінансів
і банківської справи, Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк.
Захист відбудеться “21” жовтня 2004 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “17” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасних умовах розвитку економіки внаслідок економічної та політичної нестабільності підприємства, фірми і комерційні банки нездатні адекватно реагувати на зміни зовнішнього й внутрішнього середовища, в результаті чого можуть потрапити у кризові ситуації. Висока ймовірність виникнення криз у процесах функціонування і розвитку будь-якого суб’єкта господарювання зумовлює необхідність розроб-ки та вибору ефективної стратегії антикризового управління. Особливо важливо це для банків, оскільки від стійкості та ефективності їх роботи залежить безперебійний рух і перерозподіл фінансових ресурсів. Як показав аналіз стану банківської системи України, кризи у процесах функціонування і розвитку комерційних банків перестали бути випадковими, вони перетворилися на постійний процес. Так, на 01.01.01 р. у стані ліквідації перебувало 38 комерційних банків України, на 01.01.02 р. – 35, на 01.01.03 р. – 24, на 01.10.03 р. – 19, на 01.02.04 р. – 24 комерційні банки. Тому актуальним є вирішення завдань, пов’язаних з розробкою та обґрунтуванням вибору стратегії в системі антикризового управління комерційним банком – підприємства, дієвість якого найбільш повно розкривається у ринкових умовах.
Актуальність теми. Питанням дослідження теоретичних, методологічних і практичних аспектів антикризового управління присвячено ряд робіт зарубіжних та вітчизняних вчених: З. Айвазяна, А. Алиева, И. Бланка, Н. Брагина, Н. Брюховецкой, И. Булеева, А. Градова, В. Гриньової, А. Грязновой, Г. Іванова, М. Кизима, Т. Клебанової, Э. Короткова, Б. Кузина, И. Ларионова, Т. Лепейко, Л. Лігоненко, Р. Мюллера, В. Панагушина, В. Пономаренка, А. Пушкаря, А. Тридеда, А. Чернявского та ін.
Узагальнення опублікованих за даною проблематикою робіт дозволило зробити висновок, що питання формування теоретичних та методичних підходів до вибору стратегії в системі антикризового управління недостатньо розроблені як у науковому, так і у прикладному аспектах.
Подальше поглиблення теоретичних і методичних досліджень у цій сфері пов’язане з уточненням категоріального апарату антикризового управління, обґрунтуванням вибору стратегії антикризового управління, з розробкою методик, що дозволяють діагностувати наявність та етап розвитку кризи у процесах функціонування і розвитку комерційного банку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вибір стратегії антикризового управління (на прикладі комерційного банку)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок