Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ХИТАВИЦІ МАЛОГО СУДНА ПРИ ПІДХОДІ ДО СУДНА-ПАРТНЕРА НА РЕЙДОВІЙ СТОЯНЦІ

ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ХИТАВИЦІ МАЛОГО СУДНА ПРИ ПІДХОДІ ДО СУДНА-ПАРТНЕРА НА РЕЙДОВІЙ СТОЯНЦІ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ХИТАВИЦІ МАЛОГО СУДНА ПРИ ПІДХОДІ ДО СУДНА-ПАРТНЕРА НА РЕЙДОВІЙ СТОЯНЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄФРЕМОВА
Ніна Володимирівна
УДК 629.12:532.059.041.005.5
ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ХИТАВИЦІ МАЛОГО СУДНА
ПРИ ПІДХОДІ ДО СУДНА-ПАРТНЕРА
НА РЕЙДОВІЙ СТОЯНЦІ
Спеціальність 05.08.01 "Теорія корабля"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному морському університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | Доктор технічних наук, професор Воробйов Юрій Леонідович, Одеський державний морський університет, ректор.
Офіційні опоненти | Доктор технічних наук, професор Дихта Леонід Михайлович, Український державний морський технічний університет (м. Ми-ко-лаїв), професор кафедри теорії та проектування суден.
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Поздєєв Валерій Олександрович, Інститут імпульсних процесів та технологій НАН України (м. Ми--ко-лаїв).
Провідна установа | Одеська державна морська академія, Міністерство освіти і науки України, Одеса.
Захист відбудеться " 27 " березня___ 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .060.01 в Одеському державному морському університеті, за адресою: Одеса, вул. Мечнікова, 34.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного морського університету за адресою: Одеса, вул. Мечнікова, 34
Автореферат розісланий "_22_" _лютого__ 2001 р.
Вчений секретар к.т.н., доцент
спеціалізованої вченої ради Шибаєв О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан судноплавства і портового господарства в багатьох країнах світу, зокрема в Україні, характеризується сьогодні існуванням деякої невідповідності, викликаної ростом розмірів транспортних суден з однієї сторони і фактичною незмінністю габаритних характеристик акваторій портів і підхідних каналів до них з іншої. У багатьох випадках, у тому числі в більшості портів Чорного моря, великотонажні балкери і танкери (а саме такі судна економічно найбільш ефективні) необхідно обробляти (частково розвантажувати і довантажувати) на рейдовій стоянці поза захищеною портовою акваторією. В цих ситуаціях поблизу великотонажного судна працює інше судно (оператор), яке має значно менші розміри. Окремо слід відзначити роботу спеціального судна при ліквідації розливу нафти та нафтопродуктів у районі рейдової стоянки великих суден. Судно-оператор рухається в складному хвильовому полі. Це поле утворене набігаючим хвилюванням і дифракцією хвиль на судні-партнері, як на перешкоді розповсюдженню хвиль. В більшості випадків судно-партнер у багато разів більше за розмірами судна-оператора, воно не хитається і не має ходу. Тому виникає спеціальна проблема визначення характеристик хитавиці судна-оператора, що рухається в умовах хвильового поля складної структури. Ця проблема принципово відрізняється від стандартних задач гідродинамічної теорії хитавиці, у переважній більшості яких хитавиця судна збуджується регулярними плоскими хвилями сталої амплітуди. У ситуації, що вивчається в даній роботі, хвильове поле істотно тривимірне і його висота в точках поля складним образом залежить від координат цих точок.
Актуальність роботи. Проблема оцінки гідродинамічної взаємодії суден із різними розмірами в умовах хвилювання на відкритій рейдовій стоянці тісно зв'язана з безпекою мореплавства (передача людей і вантажів з одного судна на інше) та екологічною безпекою (ліквідація розливів нафти і нафтопродуктів). Хвильове поле навколо великотонажного судна істотно тривимірне та являє собою суперпозицію набігаючого й дифрагованого хвилювання. Задача про рух у цьому полі судна-оператора (буксира, нафтосміттєзбирача, рейдового катера, баржі) розглянута зовсім недостатньо. З цієї причини відсутні надійні практичні рекомендації та керівні документи, що регламентують використання забезпечуючих суден у складних вітрохвильових умовах рейдової стоянки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі Теорії і проектування корабля ОДМУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ХИТАВИЦІ МАЛОГО СУДНА ПРИ ПІДХОДІ ДО СУДНА-ПАРТНЕРА НА РЕЙДОВІЙ СТОЯНЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок