Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Податкове стимулювання підприємницької діяльності

Податкове стимулювання підприємницької діяльності

Назва:
Податкове стимулювання підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
На правах рукопису
Мараховська Тетяна Михайлівна
УДК 336.2
Податкове стимулювання
підприємницької діяльності
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: | - доктор економічних наук, професор
Глущенко Віктор Володимирович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри фінансів та кредиту
Офіційні опоненти: | - доктор економічних наук, професор Сало Іван Васильович, Сумське обласне управління
Національного банку України, начальник
- доктор юридичних наук, кандидат економічних наук, доцент Кучерявенко Микола Петрович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), доцент кафедри правових основ підприємницької діяльності та фінансового права
Провідна установа: | Харківський державний економічний університет, Міністерство освіти та науки, кафедра фінансів
Захист відбудеться “06” квітня 2001 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, м. Свободи, 4 ауд. V – 67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, м. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “05” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Соболєв В. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В Україні відбувається системна перебудова економіки, прискорення її адаптації до ринкових умов із соціальною орієнтацією. Це є об'єктивною необхідністю створення відповідних трансформаційних механізмів, потужних важелів, які всебічно забезпечували б формування сучасної економічної системи, подолання економічного спаду, виправлення допущених у недалекому минулому помилок, змушували суб'єктів господарювання нарощувати обсяги виробництва, оновлювати матеріально-технічну базу, підвищувати ефективність виробництва. Стратегія післякризового розвитку має бути спрямована перш за все на забезпечення глибоких якісних зрушень у системі економічних відносин, а також на вихід народного господарства на траєкторію сталого зростання інтенсивного типу.
У реалізації цих стратегічних завдань, досягненні економічного та соціального прогресу першочергове значення має підвищення дієздатності держави, формування ефективно діючих ринкових механізмів. Одним з основних засобів забезпечення максимально ефективного впливу держави на макро- та мікроекономічні процеси виступає податкове регулювання.
Ринок диктує необхідність податкової форми вилучення частини виробленого суб'єктами господарювання додаткового продукту, причому в таких формах і такими засобами, які максимально відповідали б вимогам ефективного розвитку ринкової економіки. Від прогресивності податкової політики, обґрунтованості її побудови, чіткого спрямування на заохочення підприємницької діяльності та створення сприятливого виробничого клімату в значній мірі залежать темпи економічного росту.
Тому однією з визначальних умов створення ефективної системи державного регулювання економіки є розробка єдиної методологічної основи формування податкової політики як найважливішого регулятора відтворювального процесу та адекватна реалізація її у практиці господарювання.
Становлення економіки ринкового типу в умовах України актуалізує розробку зазначених проблем. Досі вплив держави на загальний хід економічних процесів за допомогою податкових важелів був надто непродуктивним і не забезпечував оптимального функціонування економічної системи.
Аналізуючи хід економічних процесів, що відбуваються в Україні, треба визнати факт, що розпочата економічна реформа здійснювалася без науково обґрунтованої податкової стратегії, а також при відсутності достатньо розробленої "технології" оподаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Податкове стимулювання підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок