Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ПРОСТОРУ І ЧАСУ В “МАЛІЙ” ПРОЗІ М.О.БУЛГАКОВА

ПОЕТИКА ПРОСТОРУ І ЧАСУ В “МАЛІЙ” ПРОЗІ М.О.БУЛГАКОВА

Назва:
ПОЕТИКА ПРОСТОРУ І ЧАСУ В “МАЛІЙ” ПРОЗІ М.О.БУЛГАКОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
ЛАВРОВА АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 821.161.1. – 313.1
ПОЕТИКА ПРОСТОРУ І ЧАСУ В “МАЛІЙ” ПРОЗІ М.О.БУЛГАКОВА
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Камянець-Подільському державному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор філологічних наук, професор
Кеба Олександр Володимирович,
Камянець-Подільський державний університет,
завідувач кафедри германських мов та зарубіжної літератури
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Андрущенко Олена Анатоліївна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди,
професор кафедри російської та світової літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Остапенко Ірина Володимирівна,
Республіканський вищий навчальний заклад “
Кримський інженерно-педагогічний університет”,
доцент кафедри української філології
Захист відбудеться 31 жовтня 2007р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 64.053.03 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди
за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В.
Автореферат розіслано “28” вересня 2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І.Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Неослабним інтересом до творчості видатного російського письменника ХХ століття М.О. Булгакова (1891-1940) пояснюється той масив публікацій, біографічних розвідок і спеціальних досліджень, що живлять порівняно молоду окрему галузь науки про літературу – булгаковознавство. Створено Булгаковську енциклопедію, видано десятитомне зібрання творів письменника, написані десятки монографій, у яких розглядаються різноманітні аспекти його творчості. Справжній прорив у вивченні художньої спадщини Булгакова відбувся у 80-90-ті роки ХХ століття, коли з’явилася значна кількість проблемних досліджень художнього світу письменника. Значний внесок у вивчення феномена М.О.Булгакова зробили російські та українські вчені В.Акімов, В.Боборикін, І.Белза, Ю.Віленський, А.Вуліс, І.Галінська, Б.Гаспаров, О.Корабльов, В.Лакшин, Г.Лесскіс, В.Нємцев, О.Ніколенко, Л.Паршин, В.Петєлін, М.Петровський, О.Смелянський, М.Степанов, Б.Соколов, М.Чудакова, Є.Яблоков, Л.Яновська, а також зарубіжні літературознавці – П.Абрагам, А.Дравич, М.Йованович, Б.Йончер, Д.Кассек, Дж.Кертіс, Х.Конрад, Л.Мілн, Н.Натов, Е.Проффер, П.Ролльберг, Е.Хабер, Б.Целінськи, Т.Р.Н.Едвардс та ін. Однак доводиться констатувати, що далеко не всі проблеми творчості Булгакова висвітлені з вичерпною повнотою та обєктивністю. Найперше це стосується “малої” прози автора. Хоча вона начебто постійно перебуває в полі зору булгаковознавців, однак ніхто не описав її як певне цілісне явище, якому притаманна проблемно-тематична спрямованість і художньо-естетична специфіка. Особливо відзначимо недостатню вивченість найбільш характерних особливостей поетики “малих” жанрів Булгакова. Зокрема не піддавалася всебічному аналізові специфіка хронотопу оповідань і нарисів письменника, своєрідність співвідношення проекцій соціально-історичного та “вічного” часу у фейлетонах і нотатках.
Але саме аналіз просторово-часового континууму створює передумови щодо визначення жанрової специфіки твору, його художньо-креаційної, світобудовної моделі, неповторності мовно-стилістичних вирішень. “Мала” проза начебто знаходиться в тіні “Майстра і Маргарити” та інших великих творів письменника.
Означена лакуна в сучасному булгаковознавстві зумовлює необхідність монографічного дослідження поетики простору і часу в “малій” прозі письменника.
Складність вирішення даної проблеми полягає не лише в необхідності розгорнутого аналізу й узагальнення досить обширного та різнорідного літературного матеріалу, але й у самій теоретичній неоднозначності понять “художній простір” і “художній час”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЕТИКА ПРОСТОРУ І ЧАСУ В “МАЛІЙ” ПРОЗІ М.О.БУЛГАКОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок