Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЯКОСТІ ВІДХОДІВ БУРІННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ГРУНТІВ В РАЙОНАХ СПОРУДЖЕННЯ НАФТОВИХ ТА ГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН (на прикладі ДДЗ)

ОЦІНКА ЯКОСТІ ВІДХОДІВ БУРІННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ГРУНТІВ В РАЙОНАХ СПОРУДЖЕННЯ НАФТОВИХ ТА ГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН (на прикладі ДДЗ)

Назва:
ОЦІНКА ЯКОСТІ ВІДХОДІВ БУРІННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ГРУНТІВ В РАЙОНАХ СПОРУДЖЕННЯ НАФТОВИХ ТА ГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН (на прикладі ДДЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО – ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Фесенко Ігор Миколайович
УДК 622.24:502.654
ОЦІНКА ЯКОСТІ ВІДХОДІВ БУРІННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ГРУНТІВ В РАЙОНАХ СПОРУДЖЕННЯ НАФТОВИХ ТА ГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН
(на прикладі ДДЗ)
Спеціальність 21.06.01 – техногенна безпека держави
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім В.Н. Каразіна, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Решетов Іван Костянтинович
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Фик Ілля Михайлович
Український науково – дослідний інститут
природних газів, м. Харків,
заступник директора з наукової роботи
кандидат технічних наук
Захарченко Михайло Андрійович
Український науково – дослідний інститут екологічних проблем, м. Харків,
провідний науковий співробітник
 
Провідна установа: Національна гірнича академія України, кафедра екології, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 14.03.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.812.01 в Українському науково – дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського науково – дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий 12.02.2002 р.
 
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Роботи, пов'зані із спорудженням нафтогазових свердловин супроводжуються утворенням значних об'ємів відходів буріння. Це бурові стічні води (БСВ), відпрацьовані промивальні рідини та бурові шлами (БШ), до складу яких входять розчинні органічні та мінеральні домішки, нафта та нафтопродукти. Виявлено, що на 1 м буріння припадає 1-1,5 м3 відходів. Для свердловин, що споруджуються на території нафтогазової провінції Дніпровсько – Донецької западини (ДДЗ) з глибинами буріння 4 – 6 тис. м, загальна кількість відходів буріння становить 4 - 8 тис. м3 на одну свердловину. Для всієї ДДЗ ця цифра становитиме кілька сотень тисяч метрів кубічних відходів на рік. Потрапивши в навколишнє середовище ці техногенні відходи приводять до погіршення якості підземних та поверхневих вод, забруднення атмосфери, скорочення земельного фонду та зниження родючості ґрунтів.
Разом з тим, збільшення обсягів буріння, переміщення цих робіт в сільськогосподарські та водоохоронні зони, збільшення глибин буріння, використання для обробки бурових промивальних рідин широкої номенклатури хімічних реагентів, прийняття нових законів по охороні навколишнього середовища і, відповідно, більш жорсткий контроль природоохоронних органів визвали гостру необхідність проведення досліджень з охорони довкілля при спорудженні нафтогазових свердловин.
Як показують дослідження, сучасні технології збору, зберігання, обробки та захоронення відходів буріння не забезпечують в повній мірі захист ґрунтів, поверхневих та підземних вод. Крім того, виконання бурових робіт проводиться без екологічного контролю.
В цьому аспекті розробка природоохоронних рекомендацій по оцінці якості відходів та контролю забруднення ґрунтів в районі проведення бурових робіт на нафту та газ є актуальною науково – технічною проблемою. Вирішення цієї проблеми дозволить проводити оцінку та контроль забруднення ґрунтів в районі проведення бурових робіт, що в свою чергу дасть змогу своєчасно впроваджувати природоохоронні технічні рішення і тим самим підвищити техногенну безпеку проведення робіт по спорудженню нафтогазових свердловин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності до договору підряду між НДІ технології буріння та Міжвідомчим Екологічним центром АН України та Мінприроди України №20/1 "Визначити вплив різних реагентів, що використовуються при проведенні бурових робіт на ґрунти і рослини" (Замовник – Держкомгеології України, реєстраційний номер держбюджетної теми UA01013075Р "Розробити і впровадити рекомендації по прогнозу токсичності відходів буріння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ЯКОСТІ ВІДХОДІВ БУРІННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ГРУНТІВ В РАЙОНАХ СПОРУДЖЕННЯ НАФТОВИХ ТА ГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН (на прикладі ДДЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок