Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПРИНЦИПІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБАЛАНСОВАНОСТІ КОНСТРУКЦІЙ ОДЯГУ

РОЗРОБКА ПРИНЦИПІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБАЛАНСОВАНОСТІ КОНСТРУКЦІЙ ОДЯГУ

Назва:
РОЗРОБКА ПРИНЦИПІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБАЛАНСОВАНОСТІ КОНСТРУКЦІЙ ОДЯГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський Державний Університет
технологій та дизайну
СУВОРОВА ОЛЬГА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 687.016
РОЗРОБКА ПРИНЦИПІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЗБАЛАНСОВАНОСТІ КОНСТРУКЦІЙ ОДЯГУ
Спеціальність 05.19.04 - технологія швейних виробів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000 р.
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Київському державному університеті технологій та дизайну (КДУТД) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник-кандидат технічних наук,доцент
Сушан Алла Тимофіївна,КДУТД, професор кафедри технології та конструювання швейних виробів;
Офіційні опоненти-доктор технічних наук,професор Щербань Володимир Юрійович,КДУТД, завідувач кафедрою;
кандидат технічних наук,доцент Славінська Алла Людвігівна, технологічний університет”Поділля” (м.Хмельницький), завідуюча кафедрою.
Провідна установа-Харківський художньо-промисловий інститут Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 12 грудня 2000р. о 14 годині на засідані спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 в Київському державному університеті технологій та дизайну, 01011, Київ-11 МПС,вул. Немировича-Данченка,2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського державного університету технологій та дизайну.
Автореферат розісланий 09листопада 2000р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Журавський В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкові відносини, які складаються в Україні, диктують необхідність звернути увагу на забезпечення високої якості продукції, що може бути досягнуто певним рівнем якісних характеристик промислової продукції, серед яких посадки швейного виробу на фігурі є визначальним для зовнішнього вигляду виробу та комфортного стану людини, що носить його. Особливо жорстокі вимоги пред'являє споживач до статичної відповідності одягу антропометричним характеристикам людини. Основними її показниками є рівновагове положення виробу (баланс) та співрозмірність одягу тілу людини. За думкою фахівців біля 70% споживачів звертають на це особливу увагу. Разом з тим, вирішення питань статичної відповідності є найбільш трудомістким при розробці конструкцій одягу, так як приблизно 15% робочого часу втрачається конструктором на відпрацювання статичної відповідності.
Не дивлячись на те, що показники збалансованості та співрозмірності тісно пов'язані між собою, при вирішенні питань їх забезпечення у загальному ланцюгу проектних робіт склалася наступна ситуація: задача співрозмірності, яка за методикою забезпечена теорією побудови розгорток одягу, є провідною та виділена в окрему процедуру. Задача балансу вирішується шляхом виконання допоміжних коректуючих дій по відношенню вже прийнятого рішення співрозмірності.
Також створилася ситуація, при якій на етапі побудови креслення конструкцій одягу задаються та контролюються одні показники балансу, а на кінцевому етапі оцінюються зовсім інші показники готового виробу. Тобто відбувається втрата зв'язку між вихідною геометричною інформацією та кінцевим просторовим становищем готового виробу.
В зв'язку з вищезазначеним стає актуальним дослідження принципів балансування швейного виробу на фігурі людини для встановлення зв'язків між показниками балансу геометричного та просторового образів конструкції, що надасть можливість розробити чіткі формалізовані правила переходу від етапу до етапу при розробці об'ємно-просторових форм одягу. Також відділення рішення балансу в окрему проектну процедуру особливо важливо при використанні фахівцями методів типового проектування.
Зв'язок роботи з науковими планами та програмами. Дисертаційну роботу виконано у відповідності з тематичним планом держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти України, що проводились в КДУТД в напрямку “Нові наукомістсткі технології виробництва матеріалів виробів широкого вжитку та спеціального призначення” та в межах завдання, викладеного в Державній програмі розвитку легкої промисловості України на період до 2000 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПРИНЦИПІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБАЛАНСОВАНОСТІ КОНСТРУКЦІЙ ОДЯГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок