Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні основи і технології полімерної сірки із сірководню та продуктів його утилізації

Теоретичні основи і технології полімерної сірки із сірководню та продуктів його утилізації

Назва:
Теоретичні основи і технології полімерної сірки із сірководню та продуктів його утилізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,76 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Національний університет “Львівська політехніка”
Знак Зеновій Орестович
УДК 661.21
Теоретичні основи і технології полімерної сірки із сірководню та продуктів його утилізації
05.17.01 – технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Яворський Віктор Теофілович
Національний університет “Львівська політехніка”
завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Волошин Микола Дмитрович
Дніпродзержинський державний
технічний університет,
завідувач кафедри технології неорганічних речовин
доктор технічних наук, професор
Лобойко Олексій Якович
Національний технічний університет “ХПІ”,
завідувач кафедри технології
неорганічних речовин, каталізу та екології
доктор технічних наук, професор
Столяренко Геннадій Степанович
Черкаський державний
технологічний університет,
завідувач кафедри технології неорганічних речовин
Захист відбудеться “16” жовтня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, пл. Св. Юра, 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “14“ вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради Д.35.052.09 к.т.н., доцент Атаманюк В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Полімерна сірка належить до спеціальних видів сірчаної продукції. Особливості структури і будови забезпечують цінні специфічні, притаманні лише цій модифікації сірки, властивості. Саме завдяки їм полімерна сірка широко застосовується в різних галузях промисловості розвинутих країн світу. Переважно її використовують для одержання гумово-технічних виробів, наприклад, таких відповідальних як авіаційні та автомобільні шини, зокрема, нового покоління – безкамерних. Полімерна сірка різко покращує механічні та гідрофобні властивості асфальто-бітумних покриттів, сіркоцементів та сіркобетонів. Вона володіє вираженими радіаційно-захисними властивостями, що робить її перспективним матеріалом у технологіях захисту від іонізуючого випромінювання. Заміна грудкової сірки на полімерну сприяє науково-технічному прогресу у виробництвах, які є споживачами цієї сірки. Саме тому попит на полімерну сірку в світі неухильно зростає. Хоча її виробництво щорічно збільшується, дефіцит цього продукту постійно зростає. В Україні полімерна сірка не виробляється, тому потреба в ній задовольняється виключно внаслідок імпорту.
Існуючі методи виробництва полімерної сірки із її парів чи розплаву належать до застарілих, бо, незважаючи на уявну простоту, їм притаманні чисельні недоліки технологічного, економічного та екологічного плану, які зумовлюють її високу ринкову вартість. Обґрунтовано, що першопричиною вказаних недоліків є те, що традиційні технології базуються на полімеризації термічно обробленої цикло-октасірки, яка характеризується високою стабільністю, а тому зумовлює низький (~50 %) ступінь перетворення у полімер. Тому пошук і розроблення принципово нових засад технології полімерної сірки є актуальним питанням хімічної технології.
Обґрунтовано, що принципово новим підходом до технології полімерної сірки є перехід на полімеризацію атомарної Сірки, яка є бірадикалом, тому має високу здатність до полімеризації. Передумовою для реалізації цього підходу є генерування атомарної Сірки, що представляє значну технологічну складність, оскільки сірка атомізується за високих температур (понад 2150 К). Показано, що значний інтерес представляє одержання атомарної Сірки плазмолізом сірководню у надвисокочастотному електромагнітному полі (плазмохімічний метод) і кислотним розкладом кисневмісних сполук сірки, в яких вона перебуває у проміжному ступені окиснення, зокрема, натрію тіосульфату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Теоретичні основи і технології полімерної сірки із сірководню та продуктів його утилізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок