Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> медико-психологІчНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТРУКТУРи СОМАТОФОРМНиХ Розладів В АМБУЛАТОРНО-ПОЛіКЛіНіЧній ПРАКТИці за Умов великоГО ПРОМисловОГО ЦЕНТРу

медико-психологІчНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТРУКТУРи СОМАТОФОРМНиХ Розладів В АМБУЛАТОРНО-ПОЛіКЛіНіЧній ПРАКТИці за Умов великоГО ПРОМисловОГО ЦЕНТРу

Назва:
медико-психологІчНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТРУКТУРи СОМАТОФОРМНиХ Розладів В АМБУЛАТОРНО-ПОЛіКЛіНіЧній ПРАКТИці за Умов великоГО ПРОМисловОГО ЦЕНТРу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківська медична академія післядипломної освіти
На правах рукопису
УДК 612.821+616.89
ЧУМАЧЕНКО Олена Станіславівна
медико-психологІчНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТРУКТУРи
СОМАТОФОРМНиХ Розладів В АМБУЛАТОРНО-ПОЛіКЛіНіЧній ПРАКТИці за Умов великоГО ПРОМисловОГО ЦЕНТРу
19.00.04 медична психологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків ? 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник | Доктор медичних наук, професор
Михайлов Борис Володимирович, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри психотерапії.
Офіційні опоненти | Доктор медичних наук, професор
ЛУЦЕНКО Олександр Григорович
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри сексології та медичної психології
Доктор медичних наук, професор
Бабюк Ігор Олексійович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри психіатрії, психотерапії, наркології та медичної психології факультету післядипломної освіти
Провідна установа | Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “4____” __липня_________ 2006 р. о _11-ій____ годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 64.609.03 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
Автореферат розісланий “_2___”__червня__________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат психологічних наук, доцент Н.К. Агішева


основний зміст роботи
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток сучасного суспільства обумовив формування умов, що негативно впливають на організм людини і популяцію в цілому: погіршення екології, збільшення соціально обумовлених стресогенних факторів, зростання кількості і масштабів техногенних катастроф, виникнення цілого ряду нових і патоморфоз існуючих захворювань.
Зміни структури захворюваності відбуваються з випереджаючим зростанням психогенно-невротичних та психосоматичних захворювань: за даними світових та вітчизняних досліджень до 50 — 60% пацієнтів загальносоматичної мережі мають недіагностовані невротичні та депресивні розлади (Н. Сарториус 1997; О.К. Напрєєнко, 2001, 2004; Н.О. Марута 1996, 2003, 2004; В.Д. Мішиєв, 2002, 2003; В.С. Підкоритов, С.В. Чайка, 2003).
Останнім часом у структурі неврозів стрімко збільшується питома вага соматовегетативних і неврологічних компонентів, відповідно зменшується “чисто” психічна симптоматика. Введена у МКХ-10 рубрика соматоформних розладів (CФР) містить у собі три базисних компоненти: істеричні розлади, органні неврози, вегетосудинну і нейроциркуляторну дистонію.
Однак, широко розповсюджена в колишні роки неврологічна доктрина вегетосудинної і нейроциркуляторної дистонії виявилася досить стійкою
Особливі складності в класифікаційній рубрикації соматоформних розладів викликають стани, що раніше діагностувалися як вегетосудинна і нейроциркуляторна дистонії.
Виражений клінічний патоморфоз соматоформних розладів, значне розширення їх класифікаційної рубрикації і збільшення питомої ваги соматичної патології, перебіг якої відбувається з включенням межових психічних розладів, вимагає перегляду й уточнення критеріїв диференціальної діагностики і створює передумови для розробки нових психодіагностичних і психокорекційних підходів. (Б.В. Михайлов, 2003; Н.О. Марута, 2001, 2003; В.В. Кришталь із співавт. 2004)
Особливої уваги вимагає проведення диференціальної діагностики із соматичними захворюваннями, тривожно-депресивними й іпохондричними розладами (В.П. Самохвалов, 2003; С.Є. Казакова, 2004).
Варто враховувати, що диференціальна діагностика із соматичними розладами особливо утруднена при їх одночасному співіснуванні. У практиці інтернистів часто недооцінюється психічний стан таких хворих і фокус уваги лікаря зміщається убік лікування соматичної патології, що, як правило “виявляється”, і нею цілком порозумівається стан пацієнта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: медико-психологІчНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТРУКТУРи СОМАТОФОРМНиХ Розладів В АМБУЛАТОРНО-ПОЛіКЛіНіЧній ПРАКТИці за Умов великоГО ПРОМисловОГО ЦЕНТРу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок