Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІЙ НА ЛОКАЛЬНИХ РИНКАХ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІЙ НА ЛОКАЛЬНИХ РИНКАХ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІЙ НА ЛОКАЛЬНИХ РИНКАХ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЗЕЗИК Сергій Сергійович
УДК 658.115.31
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІЙ
НА ЛОКАЛЬНИХ РИНКАХ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Спеціальність 08.02.03. –
Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації планування та регулювання економіки Одеського державного економічного університету
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кучеренко Віктор Романович,
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри організації планування
та регулювання економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Ніколаєв Всеволод Петрович,
Науково-дослідний інститут фінансового
права Національної академії державної
податкової служби України,
завідувач відділом економіко-математичного
моделювання, аналізу і прогнозів (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент
Агаджанов Грант Карапетович,
Спеціальне проектно-конструкторське
бюро автоматизованих систем управління
водопостачанням ТВО “Харківкомунпромвод”,
директор (м. Харків).
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем реформування відносин власності, антимонопольної політики і розвитку підприємництва (м. Київ).
Захист відбудеться “02 липня 2004 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий “01” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І. Ковальов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні перетворення в Україні супроводжуються реалізацією завдань щодо демонополізації економіки та формування конкурентного середовища, без якого практично унеможливлюється створення ринкових механізмів господарювання. Чим швидшими темпами відбуваються зміни, тим складнішим є регулювання, яке потребує застосування підходів, з врахуванням специфіки функціонування окремих товарних ринків та прогнозуванням майбутніх станів системи.
Особливої гостроти ця проблема набула у сфері державного регулювання діяльності природних монополій на локальних ринках комунальних послуг, які складають основу життєзабезпечення населених пунктів. Регулювання в цій сфері повинно бути ретельно виваженим та сприяти ефективному наданню послуг з точки зору споживачів і стійкому розвитку підприємств галузі. Проте неоднозначність трактувань серед вчених та практиків тих чи інших економічних явищ в господарстві, застосування неадекватних об’єктивній реальності втручань порушують фінансову та виробничу стійкість підприємств галузі, яка знаходиться у критичному стані. Виходячи з цього, актуального значення набуває наукова обґрунтованість нормотворчості, бо саме в законах та підзаконних актах встановлюються правила поведінки господарюючих суб’єктів.
Дослідженню проблем державного регулювання діяльністю монопольних утворень в сучасних умовах присвячені роботи О. Завади, В. Кучеренка, Г. Філюк, В. Полуянова, І. Галиці, Л. Чернишова та інших. Проте недостатньо розкритими в економічній літературі залишаються закономірності функціонування господарюючих суб’єктів на локальних ринках послуг водопостачання і водовідведення та специфічні риси їхніх монопольних проявів. Це обумовило вибір теми та теоретичну значущість дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою фундаментальної роботи за темою “Реструктуризація господарських систем у сфері підприємництва” (№ держреєстрації 0100U005394), яка виконувалася в рамках тематичного плану фундаментальних наукових досліджень Одеського державного економічного університету (ОДЕУ), узгодженого з Міністерством освіти і науки України на 2000-2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІЙ НА ЛОКАЛЬНИХ РИНКАХ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок