Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИГАНСЬКИЙ ЕТНОС В УКРАЇНІ (історіографія та джерела)

ЦИГАНСЬКИЙ ЕТНОС В УКРАЇНІ (історіографія та джерела)

Назва:
ЦИГАНСЬКИЙ ЕТНОС В УКРАЇНІ (історіографія та джерела)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,94 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
ЗІНЕВИЧ Наталія Олексіївна
УДК 94 (= .58 Укр)
ЦИГАНСЬКИЙ ЕТНОС В УКРАЇНІ
(історіографія та джерела)
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі памяток духовної культури Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
НАУЛКО Всеволод Іванович
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України,
відділ памяток духовної культури,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
ПІНЧУК Юрій Анатолійович,
Інститут історії України НАН України,
відділ української історіографії, завідувач
кандидат історичних наук, доцент,
ЧЕХОВСЬКИЙ Ігор Григорович,
Чернівецький національний
університет імені Ю. Федьковича,
кафедра теології і релігієзнавства
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра архівознавства і спеціальних галузей історичної науки
Захист відбудеться “24” листопада 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул.  Трьохсвятительська, 4.).
Автореферат розіслано “ 21 ” жовтня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Циган (ромів) в Європі налічується від 7 до 12 млн. чол. (в Україні 40 – 100 тис. чол.). На початку 2005 року низка найбільших недержавних благодійних організацій та фондів проголосили про початок Ромського десятиріччя в країнах Європи (2005 – 2015). Ініціатива ця є першою спробою в міжнародному масштабі поліпшення становища ромів та їхньої інтеграції в суспільство. Головну увагу планується приділити проблемам молоді та освіті, про що було проголошено з трибуни форуму представників міжнародних фондів та меценатів, який пройшов у Софії (Болгарія). Держави-ініціатори декади – Болгарія, Угорщина, Македонія, Сербія і Чорногорія, Словаччина, Хорватія і Чехія підписали спільну декларацію про співпрацю по подоланню етнічної дискримінації. Одним із першочергових завдань проголошено підтримку створення ромської інтелектуальної еліти, здатної відстоювати політичні, культурні і соціальні права циган в Європі.
В Україні також спостерігається підвищення уваги до циганського етносу. Зокрема 12 вересня 2003 року постановою Кабінету міністрів України № 24336 було затверджено “Програму державної підтримки соціально-духовного відродження ромів України на період до 2006 року”, одним із пріоритетних завдань інтеграції ромської громади до українського суспільства визначена розробка підручників “Історія ромів” та “Ромська мова і література”. Активізацію історичних та джерелознавчих пошуків визначає і постанова Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 року № 2085-IV “Про відзначення Міжнародного дня Голокосту ромів”. Зокрема, в архівах різних рівнів облдержадміністраціями подано запити щодо отримання інформації про знищення ромів на теренах України у роки Другої світової війни; ініційовано збір спогадів циган, які пережили етноцид.
14 квітня 2005 року вперше в історії України відбулися комітетські слухання з ромських проблем в Комітеті Верховної Ради України з питань міграції, національних меншин і міжнаціональних відносин, в якому взяли участь як депутати так і лідери ромських громадських організацій.
Нині в Україні активно діє понад 60 ромських громадських організацій, відкрито близько тридцяти ромських недільних шкіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЦИГАНСЬКИЙ ЕТНОС В УКРАЇНІ (історіографія та джерела)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок