Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ “ПРОЛІДОКСИД”

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ “ПРОЛІДОКСИД”

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ “ПРОЛІДОКСИД”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хохленкова Наталя Вікторівна
УДК 615.454.1:638.135:616-002.3:616-001.4
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ
МАЗІ “ПРОЛІДОКСИД”
15.00.01 – Технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
ЯРНИХ ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА,
Національний фармацевтичний університет,
завідувачка кафедри технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
ДМИТРІЄВСЬКИЙ ДМИТРО ІВАНОВИЧ,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри заводської технології ліків
доктор фармацевтичних наук, доцент
Гудзенко Олександр Павлович
Луганське обласне виробниче підприємство „Фармація”
Генеральний директор
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
кафедра промислової фармації
Захист відбудеться “_3_” грудня 2004 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул.. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “_29” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д-р біол. наук, проф. Малоштан Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення лікарських препаратів із широким спектром антимікробної дії, які б дозволяли ефективно здійснювати диференційоване місцеве лікування ран залежно від стадії ранового процесу є важливим завданням фармації.
Мазі це найдоцільніша лікарська форма для місцевого лікування ран, тому що дозволяє вводити до складу лікарського засобу різні за природою та властивостями гідрофільні та гідрофобні біологічно-активні речовини, регулювати за рахунок мазевих основ їх вивільнення та біодоступність, впливаючи на ефективність і безпечність лікарських препаратів.
Застосуванню антибактеріальних мазей на гідрофільних основах у місцевій медикаментозній терапії гнійних ран приділяється особливе місце. До складу таких мазей як діючі речовини входять, переважно, препарати синтетичного походження. Головний недолік цих препаратів, як лікарських засобів для місцевого лікування ран і опіків, пов'язаний з виникненням у процесі лікування резистентності до антибіотиків і появою великої кількості госпітальних штамів бактерій. В даному аспекті, актуальним є проведення пошуку і створення нових лікарських препаратів на основі субстанцій природного походження, що мають достатню антимікробну і протизапальну дію з мінімальними побічними проявами.
Неослабний інтерес для практичної медицини представляють лікарські препарати на основі продуктів бджільництва, зокрема – прополісу. Це пов'язане з тим, що при наявності високої терапевтичної активності препарати прополісу практично не проявляють побічної дії на організм, мають широкий спектр антимікробної активності і не викликають появи стійких штамів мікроорганізмів.
Вітчизняною промисловістю випускається біологічно активна субстанція прополісу – фенольний гідрофобний препарат прополісу (ФГПП), що має високу антимікробну, протизапальну та репаративну активність. З огляду на вищевикладене, створення м'якої лікарської форми з ФГПП, що відповідає всім сучасним вимогам щодо препаратів для місцевого лікування ран у першій фазі ранового процесу є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт НФаУ (з 1998 до 2002 р. – „Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної та природної сировини, зокрема продуктів бджільництва, для дорослих та дітей”, № державної реєстрації 0198U007008, з 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ МАЗІ “ПРОЛІДОКСИД”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок