Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОЧИНОЗДАТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ (ЦИВІЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТ)

ПРАВОЧИНОЗДАТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ (ЦИВІЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ПРАВОЧИНОЗДАТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ (ЦИВІЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ФРОЛОВ ВАЛЕРІЙ ДМИТРОВИЧ
УДК 347.19
ПРАВОЧИНОЗДАТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ (ЦИВІЛІСТИЧНИЙ
АСПЕКТ)
Спеціальність: 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса-2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України ХАРИТОНОВ Євген Олегович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри цивільного права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, академік Академії Правових наук України ЛУЦЬ Володимир Васильович,
Академія муніципального управління, завідувач кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук ПАЛІЮК Василь Павлович,
апеляційний суд Миколаївської області, заступник голови апеляційного суду Миколаївської області.
Провідна установа :
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра цивільного права, м. Харків.
Захист відбудеться “2” жовтня 2004 р. о 10 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.086.03 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, кімн.312.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “31” серпня 2004 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.П. Музиченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кодифікація цивільного законодавства в Україні зумовлює необхідність вдосконалення всієї правової системи, зокрема, приведення у відповідність до потреб сьогодення механізму функціонування економічних відносин за участю юридичних осіб.
В умовах ринкових відносин відбувається трансформація форм участі юридичних осіб у цивільному обігу, змінюються підстави та характер реалізації їх правосуб'єктності. Якщо раніше в багатьох випадках межі можливої поведінки юридичних осіб (в загальних рисах) наперед визначалися приписами законодавства і положеннями актів управління, то тепер їх самостійність значною мірою зросла, що, у свою чергу, тягне підвищення значення договірних зобов'язань та інших актів волевиявлення суб'єктів цивільного права.
Вищевикладеним пояснюється актуальність дослідження проблем, які виникають у зв'язку з укладенням правочинів юридичними особами.
Хоча, на перший погляд, головні аспекти договірного процесу за участю юридичних осіб здаються достатньо усталеними і такими, що не викликають суперечок у науковій літературі, однак практика свідчить про те, що порушення у цій галузі ще нерідко мають місце, а ретельний аналіз теоретичних аспектів укладення правочинів юридичними особами показує, що значна кількість проблем тут все ще залишається недослідженою.
Зокрема, принципово важливою новелою нового Цивільного кодексу України, прийнятого Верховною Радою 16 січня 2003 p., є відмова від так званої “статутної” правосуб'єктності юридичної особи і запровадження інших спеціальних вимог до укладення ними правочинів та вчинення інших юридичних актів.
Докорінно також змінилися підходи до визначення підстав, умов та наслідків недійсних правочинів.
У контексті цих змін посилюється актуальність встановлення значення укладення правочинів юридичною особою з порушенням вимог, встановлених законом.
Оскільки в нових умовах господарювання збільшується кількість суб'єктів підприємницької діяльності з незвичною структурою та організацією управління, вимагає також вирішення питання про те, хто і на яких підставах може здійснювати право юридичної особи на укладення правочинів.


І хоча досить поширеною у вітчизняній цивілістичній літературі є думка згідно з якою інтереси юридичної особи, як правило, представляє орган юридичної особи або уповноважений представник, правова природа таких відносин залишається не до кінця з'ясованою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОЧИНОЗДАТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ТА ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ (ЦИВІЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок