Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

ФОРМУВАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Плєсняєва Світлана Миколаївна
УДК 631.115.1
ФОРМУВАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ
2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному університеті бізнесу і права, м. Херсон.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства.
 
Провідна установа – Миколаївський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 24 червня 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий ___ травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні становлення фермерського укладу відбувається досить складно. Поки що створені фермерські господарства не мають істотного впливу на формування продовольчого фонду, а в багатьох випадках і можливостей забезпечення та використання конкурентних переваг при вступі до СОТ. Ефективність діяльності сучасного фермерського господарства в значній мірі залежить від рівня його адаптованості до ринкових умов, що обумовлює необхідність запровадження відповідної системи підвищення економічної стійкості як найважливішої складової забезпечення конкурентоспроможності в процесі реалізації стратегічних цілей його розвитку.
Селяни усвідомлюють, що фермерство – одна з важливих форм господарювання в умовах ринку, але його діяльність відзначається нестабільністю економіки, в результаті чого відповідальність за майбутнє господарства і за подолання диспропорцій, що сформувалися в попередній період, покладена на них самих. Дія негативних чинників призвела до того, що більшість господарств, основною метою яких стало виживання, виявилися в ситуації, коли їх заставою служить економічна стійкість.
Фермерське господарство тільки тоді може успішно конкурувати з іншими формами підприємництва на селі, коли має стан вільного маневру коштами, здатність забезпечити безперебійний процес виробництва і реалізації продукції, а також достатні витрати по відновленню і розширенню.
Визначення меж економічної стійкості приватного суб’єкта господарювання на селі відноситься до числа найбільш важливих проблем в умовах ринку, що розвивається, тому що пасивне реагування на зміну внутрішніх і зовнішніх чинників зменшує наявність запасу його міцності економічного розвитку, не захищає фермерство від несприятливих дестабілізуючих процесів та ризику при здійсненні виробничої і фінансової діяльності. Недостатня економічна стійкість приводить до неплатоспроможності, відсутності коштів для розвитку виробництва, а надлишкова – перешкоджає розвитку, обтяжуючи витрати господарства зайвими запасами і резервами.
Отже, стійкість повинна характеризуватися таким станом ресурсів економічного розвитку фермерського господарства, що відповідає ринку та задовольняє його власні потреби розвитку. Тому проблема підвищення економічної стійкості фермерства на сучасному етапі розвитку аграрного сектора належить до найбільш актуальних, значимих і перспективних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок