Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні засади родинного виховання в китайській сім’ї

Педагогічні засади родинного виховання в китайській сім’ї

Назва:
Педагогічні засади родинного виховання в китайській сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,10 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди
Калашник Любов Сергіївна
УДК 37.018.1(510)
Педагогічні засади родинного виховання
в китайській сім’ї
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
відділення педагогіки і психології вищої школи
АПН України, академік-секретар.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Постовий Віктор Григорович,
лабораторія сімейного виховання інституту проблем виховання АПН України, завідувач лабораторією.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться „13” грудня 2005 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університета імені Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розіслано „11” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Національна доктрина розвитку освіти в Україні одним із пріоритетних напрямків виховання ставить розробку теоретико-методологічних аспектів національної системи виховання з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду, зокрема організацію родинного виховання та освіти як важливої ланки виховного процесу. Прагнення України йти в руслі розвитку світової цивілізації дає можливість національній системі виховання збагатитися кращими здобутками світової культури.
З огляду на це особливої уваги заслуговує досвід Китаю, де упродовж багатовікової історії склалася національно-самобутня, добре сформована і перевірена життям система родинного виховання молодого покоління, яка враховує як накопичені людством, так і національні творчі здобутки. Вона стала важливим підґрунтям успіхів Китаю в економічному, політичному та суспільному розвитку. Слід підкреслити, що використання китайського досвіду родинного виховання в Україні можливе за умови його глибокого попереднього аналізу, врахування специфічного змісту і чинників його формування та розвитку.
Взагалі, теорія виховання дітей у сім’ї – здобуток педагогіки Нового часу. Як відомо, одним з перших досліджував досвід родинного виховання Я.Коменський (ідея „материнської школи”). Спробу створити родинну педагогіку як частину соціальної педагогіки зробили Ф.Рабле, Ж.Руссо, Й. Песталоцці. Слід також відзначити дослідження Е.Берка, Л.Візе, С.Гудмана, Л.Давідофа, Е.Демолена, М.Леклерка, Дж.Локка, Д.Моргана, Д.Невіла, Л.Полока, Г.Спенсера, Р.Флетчера та ін., в роботах яких розглянуто різні аспекти досліджуваної проблеми. Значний внесок у розробку питань родинного виховання зробили вітчизняні мислителі та педагоги Т.Алексєєнко, Г.Ващенко, О.Водовозова, М.Демков, О.Духнович, П.Єнько, П.Каптерєв, Т.Кравченко, А.Макаренко, В.Постовий, Г.Сковорода, М.Стельмахович, В.Сухомлинський, К.Ушинський та ін.
Початок вивченню китайської сім’ї та особливостей виховання в ній поклали ще Конфуцій, Менцзи, Сюньцзи та їх послідовники. У новітні часи зазначену проблему досліджують Шень Гуаньцюнь, Го Цицзя, Чжу Чисінь, Кун Течен та ін. Останнім часом окремі питання, що стосуються родинного виховання в Китаї, висвітлювалися в дисертаційних роботах Ван Ніна (ціннісні орієнтири китайської молоді ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Педагогічні засади родинного виховання в китайській сім’ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок