Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ЕФЕКТИ ПРОСТАГЛАНДИНУ Е, СТАН ПРООКСИДАНТНОЇ ТА АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ СИНДРОМАМИ ПРЕЕКСИТАЦІЇ

КЛІНІКО-ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ЕФЕКТИ ПРОСТАГЛАНДИНУ Е, СТАН ПРООКСИДАНТНОЇ ТА АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ СИНДРОМАМИ ПРЕЕКСИТАЦІЇ

Назва:
КЛІНІКО-ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ЕФЕКТИ ПРОСТАГЛАНДИНУ Е, СТАН ПРООКСИДАНТНОЇ ТА АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ СИНДРОМАМИ ПРЕЕКСИТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ ім. акад. М.Д.СТРАЖЕСКА
МАЯКОВА Ольга Михайлівна
УДК : 616.12 – 008.313 – 036 : 577.1
КЛІНІКО-ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ЕФЕКТИ ПРОСТАГЛАНДИНУ Е, СТАН ПРООКСИДАНТНОЇ ТА АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМ
У ХВОРИХ СИНДРОМАМИ ПРЕЕКСИТАЦІЇ
14.01.11 – Кардіологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті кардіології ім.акад. М.Д.Стражеска АМН України
та в Обласному кардіологічному диспансері (КП) МОЗ України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
доктор медичних наук Мітченко Олена Іванівна,
провідний науковий співробітник відділу клінічної фармакології Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (м.Київ).
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Пархоменко Олександр Миколайович,
Інститут кардіології ім. акад.М.Д.Стражеска АМН України, завідуючий відділу реанімації та інтенсивної терапії;
-
доктор медичних наук, професор Лизогуб Віктор Григорович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця ,
завідувач кафедри факультетської терапії № 2 .
Провідна установа :Дніпропетровська державна медична академія МОЗ
України, кафедра госпітальної терапіїї № 2
Захист відбудеться “ 18 ” грудня 2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім.акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, м.Київ, вул. Народного ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту кардіології ім. акад.М.Д.Стражеска АМН України за адресою: 03680, м.Київ, вул.Народного ополчення, 5.
Автореферат розісланий 17.11.2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пароксизмальні порушення серцевого ритму - одна з найактуальніших проблем сучасної кардіології, в їх структурі на суправентрикулярні тахіаритмії (СВТА) припадає близько 4/5 від загальної кількості. Незважаючи на значні успіхи в діагностиці та лікуванні, СВТА часто призводять до зниження працездатності населення (Кушаковський М.С.,1998; Coumel Ph.,1993; Cambell R., 1994; Basso C.2000) .
Для усвідомлення патогенетичних основ виникнення тахіаритмій, поряд із власне електрофізіологічною характеристикою провідникової системи серця, велике значення набувають відомості про особливості морфоструктури міокарду на клітинному і тканинному рівнях, а також про широкий спектр проаритмогенних змін гуморальної регуляції.
На сучасному етапі обговорюється можлива участь в формуванні аритмогенності міокарду ряду компонентів системи простаноїдів, в тому числі простагландину Е (ПГЕ) , здатного блокувати Са++ та активізувати К+ канали, обумовлювати потенціацію вільнорадикального окислення і електричну дестабілізацію мембран (Туєв А.В.,1995; Нетяженко В.З., 1999; Frank R.,Fountane G.,1990; Butrous G., 1991; Lee S., 1999) та сприятливий ефект комбінації антиаритмічних препаратів з інгібіторами циклооксигенази (ЦОГ) та антиоксидантами (Сметнев А.С. 1986; Денисюк В.І., 1999; Ito Y.,2000).
Для вивчення факторів детермінації спонтанної аритмогенності міокарду слід надати перевагу дослідженню хворих, в генезі формування аритмогенного субстрату яких відсутні ознаки запалення, ішемії або токсичної дії. В найбільшій мірі цім вимогам відповідає контингент пацієнтів з синдромами преекситації (СП), описаний в 1930 році Wolff L., Parkinson G. і White P., що являє собою класичну природну модель електрофізіологічного механізму “re-entry”. У повідомленнях останніх років синдром WPW розглядається як самостійне захворювання, що в ряді випадків призводить до раптової серцевої смерті внаслідок виникнення пароксизмів фібриляції-тріпотіння передсердь (ФТП) з великою частотою проведення на шлуночки. Різноманітні клінічні варіанти СП переважають в генезі СВТА серед молоді та працездатних груп населення (Бокерия Л.А.,1995;Wellens H.J.,1994; Соrrado D.,2000).
Поряд із успіхами у розробці заходів по припиненню пароксизмів СВТА при синдромах преекситації, що обумовлені застосуванням нових антиаритмічних препаратів та впровадженню радіочастотної аблації , до останнього часу залишаються неясними ряд моментів протирецидивної терапії : причини спонтанного прогресування аритмічного синдрому; виникнення рефрактерності до антиаритмічних препаратів та недостатня ефективність хірургічних операцій (Chevalier P.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО-ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ЕФЕКТИ ПРОСТАГЛАНДИНУ Е, СТАН ПРООКСИДАНТНОЇ ТА АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ СИНДРОМАМИ ПРЕЕКСИТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок