Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ТЕХНОГЕНЕЗУ(НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р.САМАРИ)

ОЦІНКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ТЕХНОГЕНЕЗУ(НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р.САМАРИ)

Назва:
ОЦІНКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ТЕХНОГЕНЕЗУ(НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р.САМАРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Географічний факультет
Яцюк Михайло Васильович
УДК 556.530.2
ОЦІНКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ
ГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ТЕХНОГЕНЕЗУ
(НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р.САМАРИ)
11.00.07 - гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ - 2001
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки значний розвиток в нашій країні і за кордоном отримали дослідження в області прогнозування гідрохімічного режиму. Знання хімічного складу природних вод та їх змін в перспективі необхідне в багатьох галузях економіки. Хімічний склад потрібно враховувати при водопостачанні (питному, технічному, сільськогосподарському та ін.), при будівництві гідротехнічних споруд, при зрошенні, пошуках, розвідці, видобутку корисних копалин, при виробництві різних видів промислової продукції і в багатьох інших випадках. Гідрохімія відноситься до наук, які швидко розвиваються. Однак на даному етапі досить гостро відчувається потреба в методичних розробках і довідково-інформаційних матеріалах для природоохоронних і водогосподарських організацій, підрозділів Гідрометслужби та інших відомств нашої країни, особливо з питань охорони, раціонального використання і відтворення водних ресурсів.
Серед важливих завдань досліджень географічного напрямку в сучасній гідрології та гідрохімії є поглиблення уявлень про вплив різних видів господарської діяльності на формування гідрохімічного режиму річок з метою розробки методів управління якістю води. Комплексне вирішення для всього річкового басейну цієї складної і багатоаспектної проблеми неможливе без використання методів системного аналізу. Досвід свідчить, що перспективним при цьому є шлях послідовної адаптації модельних образів на базі порівняння розрахункової і фактичної поведінки досліджуваного обєкта.
Басейн Самари є одним з найбільш екологічно напружених районів України. Велика кількість водомістких, екологічно небезпечних підприємств, значна урбанізованість території та висока щільність населення поряд з вкрай обмеженими водними ресурсами і застарілою природоохоронною інфраструктурою надають особливої гостроти водоохоронній проблемі в цьому регіоні. Надмірне техногенне навантаження протягом останніх десятиріч призвело до катастрофічного виснаження та забруднення водних ресурсів басейну Самари. Більшість водних об’єктів басейну непридатна для питного водопостачання, рибного господарства, відпочинку населення.
Дані про стік розчинених речовин у річкових водах басейну р. Самара становлять великий науковий і практичний інтерес. Вони необхідні для: вирішення ряду теоретичних питань, пов`язаних з процесами міграції хімічних речовин в гідросфері; розрахунку балансу хімічних речовин в басейні; прогнозу якості води в цьому басейні; оцінки ефективності водоохоронних заходів у басейні річки і т.д. Ці питання набувають особливої актуальності в умовах техногенезу.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи полягає в оцінці природного і техногенного впливу на формування гідрохімічного режиму річок басейну Самари та прогнозуванні змін цього стану в просторово-часових координатах, оптимізації водогосподарської ситуації, а також у розробці методичних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності еколого-гідрохімічних досліджень.
У зв’язку з цим для реалізації вищезазначеної мети автором вирішувалися наступні задачі :
- обґрунтування теоретичних засад прогнозування гідрохімічного режиму в басейні річки Самари;
- аналіз існуючих принципів та підходів до прогнозування в гідрології і гідрохімії, вибір найбільш ефективних методик для басейну Самари;
- визначення пріоритетних факторів надходження та напрями міграції природних і техногенних забруднюючих речовин;
- виявлення закономірностей просторово-часового розподілу забруднюючих речовин в басейні Самари;
- оцінка ролі факторів, які впливають на винесення хімічних речовин річки Самара та її приток;
- оцінка тенденцій змін їх винесення за останній 20-40 річний період;
- розробка алгоритму та високочутливої і ефективної моделі оперативного та довгострокового прогнозування якості води на основі аналізу основних природних і техногенних факторів впливу;
- виявлення можливих причин змін якості води з метою попередження небезпечних наслідків у перспективі;
- розробка рекомендацій щодо оптимізації водогосподарської ситуації в басейні Самари.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОЦІНКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯГІДРОХІМІЧНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ТЕХНОГЕНЕЗУ(НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р.САМАРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок