Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА НОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В СТЕПУ УКРАЇНИ ПРИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА НОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В СТЕПУ УКРАЇНИ ПРИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ / сторінка 2

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА НОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В СТЕПУ УКРАЇНИ ПРИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Вперше встановлено, що нове азотне добриво ВАС в дозах 7,5 і 15 кг/га д.р. має низьку ефективність в порівнянні з рекомендованими дозами карбаміду при позакореневих підживленнях посівів на початку молочної стиглості зерна, а застосування в розчині карбаміду приліплювачів NaКМЦ і ПВС (5 г/л) підсилює синтез клейковини, але дещо знижує урожай зерна.
Визначена висока ефективність нового інсектициду піретроїдного ряду карате як окремо, так і в бакових сумішах з карбамідом при наземній обробці.
Практичне значення одержаних результатів. Експериментальний матеріал дав змогу визначити чутливість нових сортів до фону мінерального живлення, дози добрив, достатні для суттєвого підвищення якісних показників зерна, виявити посіви озимої пшениці, де раціонально проводити позакореневі підживлення та захист від шкідливої черепашки, розробити шляхи зниження норм витрат інсектициду. Використання рекомендованих агротехнічних заходів у виробництві дозволить одержувати зерно 1, 2 і 3 класів при низькій його собівартості.
Результати досліджень увійшли в рекомендації “Агротехнічні заходи підвищення якості зерна” (м. Дніпропетровськ, 1996 р.), “Рекомендації по вирощуванню високоякісного зерна озимої пшениці” (м. Дніпропетровськ, 2000 р.) та витримали виробничу перевірку в Дослідному господарстві “Дніпро” Інституту зернового господарства УААН.
Особистий внесок здобувача. Приймала безпосередню участь в розробці програми досліджень, проводила лабораторні і польові досліди, виконувала аналізи зразків пшениці на якісні показники. Опрацювала літературу за темою дисертації, узагальнила експериментальні дані та виконала їх математичну обробку, підготувала дисертацію і автореферат.
Апробація результатів дисертації. Щорічно результати досліджень обговорювалися на науково-методичній раді відділу рільництва Інституту зернового господарства УААН. Одержані дані доповідалися на V з’їзді українського ентомологічного товариства (Харків, 7-11 вересня 1998 р.), на міжнародних науково-практичних конференціях “Наука і освіта 98” (Дніпропетровськ – Одеса – Кривий Ріг – Київ – Харків - Дніпродзержинськ, 23-30 квітня 1998 р.), “Наукові основи стабілізації виробництва продукції рослинництва” (Харків, 6-9 липня 1999 р.), “Наукові проблеми зерна в Україні та сучасні методи їх вирішення” (Дніпропетровськ, 10- 11 лютого 2000 р.).
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 7 наукових робіт, в тому числі 3 в фахових виданнях.
Структура та обсяг дисертаційної роботи. Дисертація викладена на 141 сторінці машинописного тексту, включає 51 таблицю, 6 рисунків, 1 додаток. Складається із загальної характеристики роботи, восьми розділів, висновків та практичних рекомендацій. Список використаних джерел охоплює 210 найменувань, в тому числі 25 іноземних авторів.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Стан проблеми і обгрунтування вибраного напрямку досліджень.
У цьому розділі приводиться огляд праць вітчизняних та зарубіжних вчених по вивченню впливу грунтово-кліматичних умов та прийомів агротехніки на формування якості зерна пшениці. Аналізуються основні напрямки селекційної роботи по підвищенню якісних показників. Висвітлені деякі особливості розповсюдження шкідливої черепашки в посівах пшениці та шляхи зниження її шкодочинності і негативного впливу на якість зерна. Автором обгрунтована необхідність проведення досліджень по темі дисертації.
Умови і методика проведення досліджень.
Дослідження проводили в 1995-1998 рр. у Дослідному господарстві Інституту зернового господарства УААН, розташованому в північній частині Степу України у Дніпропетровській області.
Грунт дослідних ділянок – чорнозем звичайний малогумусний важкосуглинковий з вмістом гумусу в орному шарі 4,1, валового азоту – 0,18, фосфору – 0,12%. Вміст рухомого фосфору (за Чириковим) – 100- 150 мг/кг, обмінного калію – 200-300 мг/кг. Реакція грунтового розчину близька до нейтральної, в складі поглинутих катіонів домінують кальцій і магній, причому на частку кальцію припадає 81,9-91,7% від загальної суми катіонів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЗЕРНА НОВИХ СОРТІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В СТЕПУ УКРАЇНИ ПРИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок