Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СУЛЬФАТВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ ШТУЧНИХ ВОДОЙМ (НА ПРИКЛАДІ ЯВОРІВСЬКОГО РОДОВИЩА СІРКИ)

ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СУЛЬФАТВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ ШТУЧНИХ ВОДОЙМ (НА ПРИКЛАДІ ЯВОРІВСЬКОГО РОДОВИЩА СІРКИ)

Назва:
ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СУЛЬФАТВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ ШТУЧНИХ ВОДОЙМ (НА ПРИКЛАДІ ЯВОРІВСЬКОГО РОДОВИЩА СІРКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
ПЕРЕТЯТКО ТАРАС БОГДАНОВИЧ
УДК: 579.846.2:579.266.4
ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СУЛЬФАТВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ ШТУЧНИХ ВОДОЙМ
(НА ПРИКЛАДІ ЯВОРІВСЬКОГО РОДОВИЩА СІРКИ)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, професор
Гудзь Степан Петрович,
Львівський національний
університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри мікробіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Козлова Ірина Панасівна,
Інститут мікробіології та вірусології
імені Д.К. Заболотного НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
загальної та ґрунтової мікробіології
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Шерстобоєва Олена Володимирівна, Інститут агроекології УААН,
завідувач відділу біологічного моніторингу
Захист відбудеться “ 3 ” жовтня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології УААН за адресою:
03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розіслано “28” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Я.В. Чабанюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У природі відбувається кругообіг сполук сірки (Кузнецов, 1972; Одум, 1975; Гриненко, Иванов, 1983). Усі реакції цього процесу, за вийнятком асиміляційної сульфатредукції, здійснюють виключно прокаріоти. Серед них особливе місце посідають сульфатвідновлювальні бактерії, які здійснюють відновлення сульфатів до сірководню.
Дослідження останніх двох десятиліть суттєво змінили наші погляди на сульфатвідновлювальні бактерії. Толерантність до кисню (Minz et al., 1999) і можливість його використання як кінцевого акцептора електронів (Cypionka, 2000), метаболічна активність сульфатвідновлювальних бактерій в широкому діапазоні температур і кислотності середовища відкривають широкі перспективи їх застосування в біотехнологічних процесах.
Антропогенний фактор має важливе значення у кругообігу сполук сірки. Більше 50% загального виділення сірки з поверхні суші (спалювання вугілля і нафти, розробка сіркових родовищ) обумовлене діяльністю людини (Франк, Лушников, 2006).
Відкритий спосіб видобутку сірки у Яворівському родовищі зробив її доступною для взаємодії з атмосферним киснем і різко стимулював діяльність аеробних сіркоокиснюючих бактерій, продуктом життєдіяльності яких є сульфати. Останні в свою чергу стимулюють розвиток та активність сульфатвідновлювальних бактерій, які використовуючи сульфати як акцептори електронів відновлюють їх до сірководню. Сірководень є високотоксичною сполукою і його нагромадження в навколишньому середовищі створює загрозу для існування усіх живих організмів (Postgate, 1984; Розанова, Назина, 1989; Rabus et al., 2000).
Біогеохімічна діяльність сульфатвідновлювальних бактерій та їх екологічна роль у сірковидобувних регіонах України практично не досліджені. З огляду на це виникає гостра необхідність дослідження сульфатвідновлювальних бактерій, які є важливою ланкою в циклі перетворення сполук сірки. Це дасть можливість глибше пізнати процеси перетворення сірки в регіонах її видобутку і прискорити процеси, спрямовані на покращення екологічної ситуації в регіоні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках наукових досліджень, які проводяться на кафедрі мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка за темою Бм-04Ф “Особливості мікробіологічних процесів метаболізму сірки у сірковидобувних районах”, державний реєстраційний номер 0105U002213.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було встановити екологічне значення сульфатвідновлювальних бактерій та їх розповсюдження у водоймі Яворівського сіркового родовища, простежити закономірності відновлення сульфатів до сірководню та визначити його вплив на прокаріотичну та еукаріотичну мікробіоту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СУЛЬФАТВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ ШТУЧНИХ ВОДОЙМ (НА ПРИКЛАДІ ЯВОРІВСЬКОГО РОДОВИЩА СІРКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок