Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЛАДІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ РЕЧОВИН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ СЕНСОРІВ З P-N ПЕРЕХОДОМ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЛАДІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ РЕЧОВИН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ СЕНСОРІВ З P-N ПЕРЕХОДОМ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЛАДІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ РЕЧОВИН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ СЕНСОРІВ З P-N ПЕРЕХОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Іванченко Олександр Васильович
УДК 536.53 : 621.382.2/.3
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЛАДІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ РЕЧОВИН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ
СЕНСОРІВ З P-N ПЕРЕХОДОМ
05.11.13 - Прилади і методи контролю та визначення складу речовин.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному університеті технологій та дизайну
(м. Київ) Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Скрипник Юрій Олексійович,
заслужений діяч науки і техніки України,
професор кафедри ”Автоматизації і комп'ютерних систем”
Київського державного університету технологій та дизайну.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, старший науковий співробітник Порєв Володимир Андрійович - професор кафедри приладів та систем неруйнівного контролю Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти та науки України.
Кандидат технічних наук, доцент, Коваль Геннадій Михайлович - директор Українського учбово-наукового центру по стандартизації, метрології та якості продукції м. Київ, Держстандарт України.
Провідна установа: Вінницький державний технічний університет, м. Вінниця.
Захист дисертації відбудеться 18 травня 2001 р. о 12-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.102.01 у Київському державному університеті технологій та дизайну (01011, м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, конференц зал головного корпусу). З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського державного університету технологій та дизайну.
Автореферат розісланий 23 березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат технічних наук Г.І.Хімічева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиліття характеризується широким застосуванням в аналітичному контролі складу речовин автоматизованих електрофізичних методів аналізу.
Електрофізичні методи аналізу мають важливу властивість – достатню точність при високій експресності виконання аналізу складу і властивостей речовин. Крім того, вони дозволяють з малими витратами проводити автоматизацію аналітичних операцій з використанням комп'ютера як для обробки результатів вимірювань, так і для управління приладами.
Прилади теплового контролю застосовуються переважно для вирішення задач аналізу складу газів та рідин за їх теплопровідністю або теплоємністю, визначення вологості, кількості речовини потоків, що знаходяться в стані руху. Тому особливо перспективним є створення багатофункціональних теплових перетворювачів.
Сьогодні для теплового контролю складу та властивостей газів використовують катарометри - термокондуктометричні прилади з чутливими елементами на основі підігрівних терморезисторів (переважно платинових), які мають високу стабільність та можуть бути використані в широкому діапазоні вимірювань. Але прилади з платиновими терморезистивними елементами мають ряд недоліків, серед яких головними є такі:
-
значні похибки вимірювань зумовлені нестабільністю параметрів терморезистивних перетворювачів;
-
нелінійність функції перетворення, що призводить до необхідності використання лінеаризаторів та ускладнює вимірювальну схему;
-
низька селективність до вимірюваного компоненту суміші, що зумовлено недостатньою чутливістю;
-
інерційність приладів та принципову неможливість проводити локалізовані (точечні) вимірювання, оскільки катарометри мають значні конструктивні розміри;
-
для виготовлення чутливих елементів подібних приладів використовують платину, що є причиною зростання вартості приладу.
Вказані недоліки в меншій мірі властиві вимірювальним перетворювачам температури (ВПТ) на основі напівпровідникових сенсорів з p-n переходом, а саме, на основі діодних і транзисторних структур.
По-перше, напівпровідникові сенсори з р-n переходом мають високу чутливість, достатню точність, малу постійну часу, просту схему включення у вимірювальну систему (як правило двопровідну), високу надійність і, головне, дуже низьку вартість, що дозволяє використовувати їх навіть для одноразових застосувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЛАДІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ СКЛАДУ РЕЧОВИН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ СЕНСОРІВ З P-N ПЕРЕХОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок