Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація агроландшафтів в умовах трансформації земельних відносин (на прикладі Львівської області)

Оптимізація агроландшафтів в умовах трансформації земельних відносин (на прикладі Львівської області)

Назва:
Оптимізація агроландшафтів в умовах трансформації земельних відносин (на прикладі Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,09 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія наук України
Рада по вивченню продуктивних сил України
Пархуць Богдан Іванович
УДК 631.11:631.5:631. 95:504
Оптимізація агроландшафтів в умовах
трансформації земельних відносин
(на прикладі Львівської області)
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ- 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеустрою УААН.
Науковий керівник: доктор економічних наук,
професор, чл.-кор. УААН
Добряк Дмитро Семенович,
Інститут землеустрою УААН,
заступник директора з наукової
роботи.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Коваль Ярослав Васильович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання та охорони лісових ресурсів
кандидат економічних наук Юрченко Анатолій Дмитрович, начальник Управління Державного комітету України по земельних ресурсах
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України
Захист відбудеться 26 березня 2001 року о 14 год.30 хв.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради
по вивченню продуктивних сил України НАН України
за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Т.Шевченка, 60
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради
по вивченню продуктивних сил України НАН України
за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Т.Шевченка, 60
Автореферат розісланий “22” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор С.І. Бандур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне землекористування України характеризується надзвичайно високим рівнем освоєння життєвого простору, до функціонального використання якого залучено більш як 92% усієї території.
Структурна і екологічна незбалансованість земельного фонду знижує ефективність використання та охорони земель, погіршує природну здатність відновлення родючості грунтів, знижує ефективність функціонування агроландшафтів.
Особливість регіону надлишкового зволоження та специфічність історичних і соціально-економічних умов при широкомасштабному трансформуванні земельних відносин і реструктуризації існуючих сільськогосподарських підприємств негативно впливає на стан довкілля, посилюються дії деградаційних процесів, особливо ерозії земель, що в кінцевому результаті призводить до зниження продуктивності використання земельних ресурсів і погіршення навколишнього середовища.
Теоретичні основи з проблем формування агроландшафтів були закладені: Котловим Ф.В., Мариничем О.М., Солнцевим М.П., Соколовським І.Л. та ін.
В останні роки стосовно формування і функціонування агроландшафтів в сучасних умовах опубліковано немало наукових праць, серед них: Борщевського П.П., Бугуцького А.О., Булигіна С.Ю., Гнатковича Д.І., Горлачука В.В., Гродзинського М.Д., Добряка Д.С., Дорогунцова С.І., Казьміра П.Г., Канаша О.П., Коваля Я.В, Леонця В.А., Медвєдєва В.В., Новаковського Л.Я., Онищенка О.М., Панчука О.Я., Розумного І.А.,
Саблука А.Т., Статівки І.М., Тараріко О.Г. Тернавчука В.В., Трегобчука В.М., Третяка А.М., Хвесика М.А., Швебса Г.І., Шевчука В.Я., Шикули М.К., Юрченка А.Д., Юрчи10шина В.В. та ін.
Однак, багато аспектів проблеми, що досліджуються, залишаються дискусійними і вимагають подальшого наукового обгрунтування в процесі формування ринкових відносин.
Реформування земельних відносин на сучасному етапі та створення нових і рівноправних форм господарювання на землі, велика різноманітність природно – кліматичних і соціально -економічних умов різних регіонів України обумовлює необхідність вдосконалення розроблених основ і методів формування і територіального устрою агроландшафтів, перш за все в процесі реструктуризації сільськогосподарських структур і створенні на їх базі нових агроутворень ринкового типу. Особливе значення підвищення соціально-економічної ефективності і екологічної обгрунтованості використання і охорони земельних ресурсів при переході до ринкових відносин, а також недостатня вивченість в цих умовах даної проблеми визначили актуальність дисертаційної роботи, зумовили вибір її теми та мету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оптимізація агроландшафтів в умовах трансформації земельних відносин (на прикладі Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок