Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕНДЕНЦІЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ БАЗОВОЮ ОСВІТОЮ В СУЧАСНІЙ ПОЛЬЩІ

ТЕНДЕНЦІЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ БАЗОВОЮ ОСВІТОЮ В СУЧАСНІЙ ПОЛЬЩІ

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ БАЗОВОЮ ОСВІТОЮ В СУЧАСНІЙ ПОЛЬЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,68 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ГРИНЕВИЧ ЛІЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 37.018.8: 338.244.47 (438)
ТЕНДЕНЦІЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ
БАЗОВОЮ ОСВІТОЮ В СУЧАСНІЙ ПОЛЬЩІ
13.00.01 — загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ — 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ничкало Нелля Григорівна,
Президія Академії педагогічних наук України,
академік-секретар відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна,
Житомирський державний університет імені І.Я.Франка,
проректор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ковчина Ірина Михайлівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, докторант кафедри соціальної педагогіки Інституту соціальної роботи та управління
Провідна установа Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “8” квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “7” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практика переходу багатьох країн світу до демократичної організації суспільства супроводжувалася пошуками таких варіантів управління освітніми системами, які б найбільш ефективно забезпечували їм підтримку місцевих громад. Цим країнам доводилося відмовлятися від централізованого управління всією мережею дошкільних і шкільних закладів і передавати відповідальність за них місцевим органам управління. Цей процес прийнято називати “децентралізацією” управління освітою. У Європейському звіті про якість шкільної освіти (2002) децентралізація освіти визначена як одна з п'яти ключових проблем майбутнього. У ньому зазначено, що рішення повинні мати право приймати безпосередньо ті, кого торкаються їх наслідки. Децентралізація є найбільш очевидним і надійним засобом перенесення політичних дебатів про якість освіти на нижчі щаблі освітньої системи.
Децентралізація управління освітою відбувається і в Україні, як і в інших державах. Особливо цікавою для порівняльно-педагогічного дослідження серед усіх тих держав, з якими межує Україна є Республіка Польща (Rzeczpospolita Polska). І не тільки тому, що вона в останні роки перетворилася в найбільш послідовного прихильника вступу України в Європейський союз і захисника її інтересів на Заході, скільки через подібність початкових умов для демократичної суспільно-економічної трансформації і тих шляхів, якими вона відбувалася в сфері освіти і культури. Важливо й те, що Польща випереджає Україну як за обсягами і глибиною змін, так і за показниками успішності вирішення багатьох проблем, зокрема, й освітніх. Не менше значення має і той факт, що менталітет і система цінностей польського народу історично завжди були досить близькими до відповідних характеристик українців. Ця обставина, на наш погляд, істотно полегшує запозичення позитивного досвіду і практики наших найближчих західних сусідів.
Проблеми децентралізації управління освітою у постсоціалістичних країнах не були предметом спеціальних порівняльно-педагогічних досліджень. Питання удосконалення управління освітою розглядалися лише окремими дослідниками і висвітлювалися переважно у наукових працях і доповідях міністрів освіти України (П.Таланчук, М.Згуровський, В.Кремень). Вони порушувалися у працях науковців, зокрема: з проблем філософії освіти (В.Андрущенко, І.Зязюн, В.Лутай), з історії педагогіки (М.Євтух, В.Кравець, С.Крисюк, І.Курляк, Б.Ступарик, М.Ярмаченко,) та порівняльної педагогіки (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ БАЗОВОЮ ОСВІТОЮ В СУЧАСНІЙ ПОЛЬЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок